Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #3892 przez Monika Wojewódka
Replied by Monika Wojewódka on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Panie Jacku dziękuję za informację, oczywiście prośbę ponowię ;)
Panie Tomku księgi i mikrofilmy z Czarnożył są w AP Łódź, lata 1808-1906 z przerwami i właśnie o jedną z tych luk mi chodzi.

pozdrawiam
Monika Wojewódka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 7 miesiąc temu #4073 przez Monika Wojewódka
Replied by Monika Wojewódka on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Witam i ponownie zwracam się z ogromną prośbą o sprawdzenie w zakresie lat 1871-1873 w parafii Czarnożyły (sygn. KM 4254, mikrofilm 389-5) ślubu Marcina Wojewódki i Józefy Ulas.

pozdrawiam
Monika Wojewódka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 2 miesiąc temu #5304 przez Monika Wojewódka
Replied by Monika Wojewódka on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie

Monika Wojewódka napisał: Witam i ponownie zwracam się z ogromną prośbą o sprawdzenie w zakresie lat 1871-1873 w parafii Czarnożyły (sygn. KM 4254, mikrofilm 389-5) ślubu Marcina Wojewódki i Józefy Ulas.


prośba nieaktualna, pomoc otrzymałam na genealodzy.pl :)

pozdrawiam
Monika Wojewódka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 5 godzin temu - 12 lata 2 godzin temu #5901 przez jan czarski
Replied by jan czarski on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Witam
Nie wiem, czy mnie pamięć nie myli, ale zdaje mi się, że kiedyś na tym portalu czytałem inwentarz akt stanu cywilnego znajdujący się w Archiwum Archidiecezjalnym (a być może było to na stronach samego Archiwum?). Zawierał informacje o aktach parafii Koziegłowy z XVIII wieku. Teraz nie mogę go znaleźć. Czy ktoś może mi pomóc. Chciałbym się wybrać do AA mając już przygotowane sygnatury... A tak na marginesie- czy z zasobów AA może korzystać każdy?
Ostatnia12 lata 2 godzin temu edycja: jan czarski od. Powód: błąd daty

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5902 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Witam!

Co prawda w Archiwum Archidiecezjalnym prowadzone są zmiany personalne, ale nie powinny one wpłynąć na pracę w/w.
Zawsze traktowano nas bardzo życzliwie.
Dziś prawie cała zawartość ksiąg metrykalnych dostępna jest w formie elektronicznej. Wystarczy zająć miejsce przed komputerem wpisać np. Koziegłowy i na ekranie pojawią się skany z konkretnych ksiąg.
Trzeba tylko zapisać się przez telefon (w godzinach pracy Archiwum).

www.aacz.czestochowa.pl/

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #5903 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
(dot.postu Jana Czarskiego)
Parafia Koziegłowy jest także w kręgu moich zainteresowań. Informatycy w Archiwum wciąż uzupełniają skany o nowe pozycje i stąd zmiany, jak sądzę...
Inwentarz w sieci z Koziegłów na stronie TGZC był inny!niż ten w sieci Archiwum! Nie wiem, czy różnice dotyczą też innych parafii.
Przed rozpoczęciem pracy w Archiwum przepisuję więc Inwentarz tam zamieszczony;nie ma możliwości wydruku.
Obok na stoliku znajdują się też różne Inwentarze - Katalogi w formie książkowej.Jeden z nich kupiłam...
Teresa
Ostatnia11 lata 11 miesiąc temu edycja: Teresa Z. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie