Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1522 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź:Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Chciałbym wyjaśnić kilka spraw - głównie osobom nie korzystającym dotychczas z Archiwum Archidiecezji - w odpowiedzi na powyższe posty:

1. W/w archiwum prowadzone jest JEDNOOSOBOWO - nie da się jednocześnie obsługiwać "klientów", prowadzić kwerend itp., poza tym krótki czas pracy archiwum praktycznie uniemożliwia poszukiwania.

2. Osoba prowadząca - czyli ks. prof. Wlaźlak - jest osobą spoza Częstochowy i przyjeżdza tu praktycznie tylko dla nas, na czas otwarcia archiwum. Nie zawsze się uda dojechać na czas, niektóre dni "wypadają" ze względu na święta kościelne itp.

3. Archiwum nie ma możliwości technicznych wykonania kopii zasobów - sprzęt zdobywany jest stopniowo, głównie dzięki "dobrym ludziom"; część zasobów zarchiwizowana jest również na nośnikach cyfrowych i będąc na miejscu można uzyskać kopię np. na pendrive'a, ale wiąże się to z koniecznością przejrzenia tychże i wskazania "palcem" konkretnej strony.

Mam nadzieję, że teraz działania (lub ich brak) archiwum staną się bardziej zrozumiałe.

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #1523 przez Bartosz Edward Głowacki
Replied by Bartosz Edward Głowacki on topic Odpowiedź:Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
OK, ale wszyscy wiemy, że organizacja AA nie tak powinna wyglądać. Wiadomo,że jedna osoba nie jest w stanie sprawnie obsłużyć takiego archiwum. Uważam, że przynajmniej jedna osoba powinna tam pracować na etacie; czy Kurii na to nie stać? Na pewno ktoś rezolutny z chęcią przyjąłby propozycję pracy w AA. Panowie i Panie - przecież to jest poważne archiwum w Duchowej Stolicy Polski! To powinna być nowoczesna pracownia naukowa! Mogą starać się o środki unijne na doposażenie.

Bartek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #3118 przez Maciej Domagała
Replied by Maciej Domagała on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Witam,

Orientujecie się może, czy w Archiwum można robić kopie, np. za pomocą własnego aparatu cyfrowego???
Dzięki za odpowiedź!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #3886 przez Monika Wojewódka
Replied by Monika Wojewódka on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Dzień dobry,
mam ogromną prośbę do osób odwiedzających archiwum, chodzi o sprawdzenie czy w zakresie lat 1871-1873 w parafii Czarnożyły (sygn. KM 4254, mikrofilm 389-5) znajduje się ślub Marcina Wojewódki i Józefy Ulas. Zależy mi na spisaniu aktu, chyba, że istnieje możliwość zrobienia skanu czy ksera to bardzo bym prosiła. Lata te nie są dostępne w AP Łódź, a ja osobiście nie mogę udać się do Częstochowy. Z góry pięknie dziękuję

pozdrawiam
Monika Wojewódka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #3887 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
Pani Moniko!

Do końca sierpnia AA jest nieczynne, proszę ponowić swoją prosbę we wrześniu.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #3888 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Odp: Archiwum Archidiecezjalne w Częstochowie
A w Archiwum Panstwowym na Rejtana?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie