Pułk Niżogrócki w Przystajni?

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4795 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odp: Pułk Niżogrócki w Przystajni?
Mam jeszcze jedno pytanko czy na ten adres mailowy który wyżej pani zamieściła można pisać również w języku polskim czy tylko w rosyjskim. Bo szczerze mówiąc rosyjskiego nie uczyłam się i jest to dla mnie spory problem. Pozdrawiam Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4797 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Odp: Pułk Niżogrócki w Przystajni?
Pani Ingo
Proszę potwierdzić że podany przez Panią w poście adres rgviarchives@mtu-net.ru jest prawidłowy.

Firefox nie może odnaleźć serwera mtu-net.ru.
HF

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #4798 przez Inna Kart
Replied by Inna Kart on topic Odp: Pułk Niżogrócki w Przystajni?
1)Z tego co wiem jest to adres poczty udostępniany wyłącznie użytkownikom jednego z dostawców usług internetowych w Moskwie.
Proszę spróbować pisać z innej poczty-z np onet.pl- wp.pl może nie wchodzić.
Na wszelki wypadek podaję adres pocztowy:
Российский Государственный
Военно-Исторический Архив
107005, Россия, Москва, 2-я Бауманская д.3


2)Pani Joanno na pewno lepiej pisać po rosyjsku ale sądzę,
że może Pani zaryzykować i po polsku a na pewno po angielsku.
Ja wprawdzie nie miałam kontaktów od 2008 roku
ale tam jest bardzo dobra atmosfera-są pomocni.

ps :) tak na "nosa"- oczywiście to jedynie intuicja- sądzę,
że Pani przodkowie wywodzą się z rejonu Kubania
a wcześniej być może z Zaporoża.

Inka
Ostatnia12 lata 3 miesiąc temu edycja: Inna Kart od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4800 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odp: Pułk Niżogrócki w Przystajni?
Pani Inko jestem pełna podziwu dla pani wiedzy zwłaszcza tej wojskowej. Wielkim zaskoczeniem dla mnie było kiedy przeczytałam akt urodzenia Michała (prapradziadka) z Przystajni i dowiedziałam się że jego ojciec był podoficerem "Pułku Niżogróckiego". Z aktu wynika że Tytus mieszkał w Przystajni. W Przystajni nie znalazłam aktu małżeństwa i zastanawiam sie czy nie będzie go w księgach metrykalnych cerkwi pułkowych o których Pani pisała wcześniej. Zastanawia mnie jednak że Tytus ochrzcił syna w normalnej parafii rzymsko-katolickiej i czy w tym wypadku jest sesn szukać w księgach cerkiewnych. Jedyne co udało się nam z ciocią ustalić to to że wyjechał do rodziny na wschód i nie wrócił (ale nie wiem kiedy wyjechał i dokąd i do jak bliskiej rodziny), co oznacza że aktu zgonu raczej nigdy nie odnajdę. Nie wiem zatem czy to Tytus przybył ze wschodu czy to jego przodkowie.
Pani Inko a czy może mi Pani coś więcej napisać o tej intuicji dotyczącej pochodzenia moich przodków. Osobiście nie wiem też czemu ale mam wewnęrzne przekonanie że moja rodzina pochodzi z Ukrainy.
Pozdrawiam Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4802 przez Inna Kart
Replied by Inna Kart on topic Odp: Pułk Niżogrócki w Przystajni?
Pani Joanno

1) to że Tytus a najprawdopodobniej Tit (z uwagi na nazwisko) mieszkał w Przystajni nie oznacza,że tam odbył się ślub-ten mógł być zawarty w parafii panny młodej.

2)chrzest w parafii rz-k mógł odbyć się ze względu np na katolicyzm żony,brak cerkwi w pobliżu itp.

3)dysponuje Pani dość dokładnymi danymi warto pokusić się o sprawdzenie nie tyle w dokumentach cerkiewnych
ale czy nie figuruje np w stratach pułku w wojnie krymskiej
(może wcale nie pojechał do rodziny tylko na wojnę krymską i np poległ?).

Czemu intuicja podpowiada? :) -bo jest...intuicją.
Ale nie jest to zupełnie bezpodstawne:
a)nazwisko i imię.
b)pisała Pani,że do Polski przybyło kilku braci-taka służba rodzinna zdarzała się tylko w wojsku kozackim,do armii carskiej nie brano tylu mężczyzn z jednej rodziny to musiałby być jakiś bardzo szczególny przypadek.
c) stopień podoficerski-zwykli poborowi z ziem zaboru nie mieli przygotowania wojskowego-Kozacy natomiast tak i szybko awansowali.Mógł zostać przeniesiony do tego pułku z któregoś z pułków kozackich.

Inka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #4803 przez Joanna Pączek
Replied by Joanna Pączek on topic Odp: Pułk Niżogrócki w Przystajni?
Pani Inko serdecznie dziękuję za te wszystkie wyjaśnienia, pani wiedza jest przeogromna. Największy problem będę miała chyba z ustaleniem gdzie się odbył ślub Tytuasa i Marianny gdyż nie jestem pewna jak Marianna się nazywała. W akcie urodzenia ich syna Michała figuruje jako Marianna z Klikacińskich (1850 r), w akcie małżeństwa Michała brak jest nazwiska matki (1871 r.), natomiast w akcie zgonu Michała (1926 r) matką jest Marianna z Klekotów. Stąd też będzie mi bardzo trudno wyjaśnić gdzie odbył się ślub Marianny i Tytusa, a ten akt na pewno roziwałby wątpliwości dotyczącze pochodzenia Tytusa.
To co Pani napisała o pochodzeniu Tytusa wydaje mi się bardzo prawdobopodobne, już jako dziewczynka chciałam się dowiedzieć skąd takie dziwne nazwisko znalazło się w Polsce.
Pani Inko jeśli mogłaby mi Pani podpowiedzieć o co zapytać pisząc do rosyjskiego archiwum, żeby uzyskać informacje. Jak już napiszę zapytanie to postaram się aby ktoś to mi przetłumaczył na rosyjski i wtedy zapewne będzie łatwiej i szybciej uzyskać jakieś informacje.
Pozdrawiam Asia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie