Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39056 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Przeglądając akty Staromieścia 1888r. natknęłam się na nazwisko Bonk. A więc możliwe, że Witold, mąż Ziutki pochodził z tego rejonu.. I informacja od cioci była prawdziwa. Ciekawe..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39057 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
szukajwarchiwach.pl/8/277/0/-/62/str/1/4/15#tabSkany
Już wiadomo, że Franciszka po ślubie przeniosła się do Bystrzanowic, rodzinnej miejscowości męża.. Znalazłam akt urodzenia ich pierwszego syna, któremu dano imię Józef. Było to w 1911r. Szkoda, że na tym roku kończy się zasób archiwum. Czy jest jakaś szansa, że kiedyś się pojawią następne lata..?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu - 4 lata 1 miesiąc temu #39058 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Proszę uważnie spojrzeć na zasób archiwum. Na 1911 roku kończą się akta zeskanowane. Ale jak widać wg załączonego przez Panią linku, w AP w Częstochowie są jeszcze dostępne akta z kolejnych 5 lat do 1916 - można przyjechać do archiwum i przeglądnąć na miejscu, sfotografować co potrzebne, itd. Jeśli to niemożliwe, można zlecić kwerendę: www.czestochowa.ap.gov.pl/zasob/kwerendy/
A nowsze akta są zapewne jeszcze w USC, ale wkrótce roczniki starsze niż 100 lat także trafią do archiwum. Równolegle można próbować dotrzeć do pierwopisów w kancelarii parafialnej. Poszukiwania genealogiczne często wymagają wyjścia poza Internet. I sporo cierpliwości. Zdarza się, że jakąś kluczową informację odnajduje sie zupełnie przypadkiem po kilku latach poszukiwań.
Ostatnia4 lata 1 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39059 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Ziutka Wiśniewska brała ślub w 1943r. Musiała mieć wtedy co najmniej 18 lat a więc urodziła się w 1925r. lub wcześniej.. Raczej wcześniej, bo na zdjęciu na pniu z 1935r. wygląda na co najmniej 16 lat, co wskazuje, że urodziła się w 1919r. lub wcześniej..
W 1919r. Marianna miała 38 lat a Franciszka 30 lat. Każda z nich mogła być matką Ziuty Wiśniewskiej.. Nadal nie wiadomo..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39060 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Wiadomo już, że Marianna po ślubie została w Biskupicach, bo jest akt ur. pierwszego syna. To Stanisław, 1902/20. Nie mogę odczytać imienia chrzestnego.. Czy to Wojciech Wiśniewski? Bo Stanisław i Jan mieli brata ur. 1876/64 w Bystrzanowicach.
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...364357501&cc=2115410

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu - 4 lata 1 miesiąc temu #39061 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Tak, Wojciech Wiśniewski i Antonina C(i)eleban
Ostatnia4 lata 1 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie