Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu - 4 lata 1 miesiąc temu #39045 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
akt chrztu Stanisława Wiśniewskiego z Bystrzanowic (par. Staromieście), ur. 4 V 1872:

metryki.genbaza.pl/genbaza,detail,122226,18

rodzice: Michał i Józefa Skowron, adnotacji o ślubie brak
Ostatnia4 lata 1 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39047 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Super! Dzięki Panie Rafale, bo ja znalazłam akty dopiero od 1873, więc Stanisława nie było.. Są jego dwie siostry: Marianna(1874) i Julianna zm. w wieku 6 lat w 1875r. Nadal szukam Jana Wiśniewskiego, który brał ślub z Franciszką w 1910r., więc mógł się urodzić w 1890r. lub wcześniej.. I nie wiadomo, czy był to brat Stanisława, czy kuzyn, bo w Bystrzanowicach był też Jakub Wiśniewski.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39048 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Nie udało mi się otworzyć tej genbazy, żeby pobrać akt..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39049 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty

CHORObianka23 (Danuta Mucha(Czarnecka)) napisał: Przesyłam dodatkowe zdjęcia kuzynki mojego taty - Ziutki Wiśniewskiej: 1/ z datą 23.06.1935r; 2/17.08.1941r.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39050 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Musi sobie Pani najpierw założyć darmowe konto na Genbazie i następnie będzie można przeglądać, pobierać, itd. Z aktu ślubu Franciszki i Jana w 1910 w Przybynowie:

szukajwarchiwach.pl/8/268/0/-/28/skan/fu...wtCg00ZzqHnTLikZdkdg

wynika, że pan młody miał w chwili ślubu 32 lata, czyli urodził się w Bystrzanowicach c1878. Tych akt jeszcze nie zeskanowano i trzeba je przeglądać w AP Częstochowa, a także zamówić skan, jeśli to za daleko dla Pani.
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39052 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Ziutka Wiśniewska-kuzynka mojego taty
Ok. Bardzo dziękuję.. Dzięki temu aktowi wiadomo już, że Jan i Stanisław byli braćmi, którzy ożenili się z siostrami. Ziutka Wiśniewska jest córką jednego z nich. Na razie nie wiadomo, którego.. Zdjęcie ślubne jest z dedykacją: " Na pamiątkę kochanemu Kuzynkowi... Witold i Ziutka. Częstochowa, dn. 9.IX.!943r." i pieczątka fotografa.
Mój tato (ur. 1923) i kuzynka mogli być prawie rówieśnikami, może Ziutka trochę starsza..
Dziadek Franciszek dał swojemu synowi imię Józef. Może siostra dziadka - Franciszka, dała imię Józefa (Ziutka) swojej córce..? Ale córką Marianny też mogła być..  Nieznane jest nazwisko męża Ziutki.. Jedna ciocia mówiła, że podobno: Bąk, ale nie jest to pewne..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie