Projekt Olsztyn

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28363 przez Tadeusz Tarnowski
Replied by Tadeusz Tarnowski on topic Projekt Olsztyn
Szymon Strączyński (przodek Piotra i Franciszka) przeprowadził się z rodziną do Olsztyna z Gidel.
W Olsztynie ożenił trójkę synów i wydał za mąż córkę Teresę.
Czy dysponuje Pan (i może udostępnić) plik z potomkami Szymona?
Pozdrawiam
Tadeusz Tarnowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28377 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Projekt Olsztyn

Załącznik Szymon_Straczek.gif nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28378 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Projekt Olsztyn
1638 osób, nowa funkcjonalnosc w ahnenblat - bardzo duza tablica krewnych - potomkowie szymona strączka, a na poważnie nie mam upoważnienia osób żyjących do przekazywania danych
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Sebastian Górecki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #28399 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Projekt Olsztyn
najciekawszy fragment drzewka moich przodków wzbogacił sie o drugą datę przed 1700 rokiem i dopisanie rodziny - JUDA - ze Starej Huty Pińczyckiej, oto drzewko przodków mojej Prababci. (dopisałem ze 20 osób ale jak zwykle, tylko tablice klasyczną pokazuję)

Załącznik KatarzynaPala.png nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia7 lata 3 miesiąc temu edycja: Sebastian Górecki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28405 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Projekt Olsztyn
Witam Panie Sebastianie,

Chciałbym się odnieś do powyższego drzewka, bo mamy wiele gałęzi wspólnych (m.in. Pala - nazwisko mojej mamy, Pluta - nazwisko mojego taty, Nabiałek, Kimla, Gawron). Znalazłem tu chyba jednak kilka błędów, ale być może wspólnymi siłami uda się ustalić jednolitą wersję.

I tak Stanisław Pala żonaty po raz drugi z Gertrudą Biskupek w 1741 r. w Zrębicach Nie był moim zdaniem synem Franciszka Pali ale synem Andrzeja i Gertrudy Palów ze Zrębic. Ten Stanisław ur. w 1688 r i był pierwszy raz żonaty z Katarzyną Wójcik (ślub w 1715 w Zrębicach – to jest moja linia Palów) i po śmierci żony Katarzyny w 1740 roku mającej 65 lat, bierze Stanisław Pala drugi ślub z Gertrudą Biskupek w 1741 r. Notabene był młodszy od pierwszej żony o około 13 lat. Z tego powodu chyba ma z następną żoną tylko jedno dziecko Urbana ur. 1743 r. Natomiast ten Stanisław Pala ur. w 1718 r. jako syn Franciszka Pala i Reginy Mizera (notabene nazwisko mojej babki) a wnuk Andrzeja Pali zmarł w 1731 r w Zrębicach. W metryce zgonu wymieniony jest jako syn Franciszka i Reginy lat 13!

Co do tej linii z Pińczyc, to w pierwszej chwili też myślałem, że jest to prawdziwy trop, ale po pewnym czasie odrzuciłem tą hipotezę, ze względu na brak innych powiązań z Pińczycami a przede wszystkim niezgodności imienia. Mianowicie Jadwiga Cupiał lub Czupiał nie była córką Marcina (łac. Martinus) ale córką Marka (łac. Marci) – tak jest w metryce! Zagadka się rozwiązała gdy znalazłem akt zgonu z 1784 r. Urbana (syn Ignacego i Zofii) Cupialika vel Szecówka! Jadwiga Czupiał albo Szecówka jest zatem córką Marka Szecówki vel Czupiał i Marianny Tułaczyk (córka Benedykta Tułacza i Marianny) i urodzona w 1748 roku. Ślub Marka Szecówki-Czupiał i Marianny Tułaczyk był w 1742 roku. W parafii Przybynów występują też wspomniany wyżej Ignacy, Wojciech i Jacek Czupialik (prawdopodobnie bracia Marka albo inna rodzina) i nie ma tam wzmianki o powiązaniach z Pińczycami albo Koziegłowami. Występuje też w Biskupcach Kacper Szecówka (może też brat Marka lub rodzina) , który ma żonę Jadwigę, który dobrze znał się z Tułaczami. Zatem wychodzi, że Szecówka lub Czupiał to ta sama rodzina.

Jeśli chodzi o powiązania z Pińczycami, mam w swoim drzewie nazwisko Leśniak, które pojawiło się nagle w parafii Zrębice ni z gruszki ni z pietruszki. Znalazłem tam powiązanie z Pińczycami, a może nawet Leśniakami - miejscowość obok. Daty się zgadzają ale trochę po przekręcane są imiona (prawdopodobnie ojca z synem). Jednak stuprocentowej pewności nie mam, może też być podobna historia jak z Czupiałami.

Wracając jednak do drzewka, jeśli chodzi o moje nazwisko rodowe Pluta, to mam dalej pociągnięte to drzewko. Antoni Pluta był ur. Jako syn Franciszka Pluty i Zofii Stala w 1705 r w Krasawie parafia Zrębice. Pierwszy raz żeni się w 1735 r. z Marianną Stępień w 1735 roku w Złotym Potoku. Ślubu udziela jego brat ksiądz-komendarz Szymon Józef Pluciński a świadkiem jest drugi brat Stanisław. Mają syna Wojciecha i Jerzego. W 1737 umiera pierwsza żona Marianna. Potem żeni się z Heleną albo Elżbietą (częsta pomyłka Hela, Ela), prawdopodobnie wdową po Stanisławie Biskupku z Turowa (bardzo wiele zbieżności nazwisk a nawet ta sama pomyłka imienia Hela Ela). Ma z nią dzieci: Justynę, Kazimierza i Stanisława. Potem miał trzecią żonę Mariannę, która zaraz umarła w 1764 r po śmierci córki Magdaleny lat 3. Ostatnią czwartą żoną jest wdowa po Tomaszu Gawronie - Justyna (możliwe, że jest to Justyna Opara ur. 1725 w Olsztynie). Antoni Pluta umiera w 1772 r w Turowie. Jeśli chodzi o ojca Antoniego Franciszka Palę to jest najprawdopodobniej synem Bartłomieja Pluty z Krasawy, który występuje w spisie łanów starostwa olsztyńskiego w 1656 roku. Za tym faktem przemawia nadanie przez Franciszka Plutę (zgon 1726) pierwszemu synowi (z jego pierwszą żoną Ewą) imienia Bartłomiej. Z kolej Bartłomiej wymieniony w 1656 r. może być synem Andrzeja i Gertrudy Plutów z Kłobucka , który urodził się 14 sierpnia 1608 roku. Tu już jestem w sferze hipotez, choć jest wiele przesłanek za tą wersją (m.in. Plutowie z Krasawy byli bardzo skoligaceni z Suchanami, a ci są z okolic Kłobucka). Możliwe też, że Bartłomiej Pluta może także być spokrewniony z innym Andrzejem Pluta wymieniany w latach (1594-1624) – dziadem (kościelnym) przy kościele św Zygmunta w Częstochowie i określanego też później jako z Zapilnego młyna (Kawodrza). Jego potomek Jakub jest we władzach bractwa skaplerza 1670 r. przy parafii św Zygmunta w Częstochowie. Do tego bractwa należą też Plutowie z Krasawy, ale wymieniani są później.

Ostatnia rzecz też wiąże się z podwójnym nazwiskiem Zofia Biskup, żona Mateusza Kimli jest urodzona w 1776 roku jako cóka Jana Biskupka vel Fabina i Katarzyny Kręciwilk Maciąg. Ślub Jana i Katarzyny odbył się w 1767 w Turowie. Z kolei Jan Biskupek Fabiniak jest synem Baltazara Biskupka vel Fabina i Zofii z Turowa. Ich dzieci raz nazywane są Biskupek a raz Fabin. Natomiast Katarzyna Kręciwilk Maciąg z młyna Kręciwilk ur. około 1748 jest najprawdopodobniej córką Tomasza Kręciwilka i Franciszki Rakowszczanki z Zawodzia parafia Poczesna (ślub 1748 Poczesna).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 3 miesiąc temu #28406 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Projekt Olsztyn
No to witam Panów w klubie! Potwierdzam, że Stanisław Pala, ur. 26 IX 1688 w Zrębicach był synem Andrzeja (c1658-13 IV 1711) i Gertrudy, a jego żona to Katarzyna Wójcik (c1680-28 IX 1740). Ich syn Ignacy (24 VII 1719-23 VII 1798) był moim 6xpra...dziadkiem, a ożenił się w 1751 z Katarzyną z Bukałów.
Kimlów, Nabiałków i Gawronów też mam w drzewie
The following user(s) said Thank You: Mariusz Matan

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie