Introduction - researching from Australia (Brymora from Czestochowa/Poraj)

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17116 przez Jacek Tomczyk
Witam!

Myślę, że Andrzej tylko sugerował pochodzenie Pauliny Gertner w parafii Biała. Ja sprawdziłem trzy kolejne lata odpowiadające urodzinom Pauliny. W parafii Biała nie ma takiego nazwiska.

A może uda nam się zdobyć akt zgonu Pauliny, tam pewnie jest miejsce urodzenia. Dane po 1945 są w Archiwum Diecezjalnym te sam sprawdzę, ale wcześniejsze (1915-1945) są w parafii lub USC.

Jeszcze jeden problem, Paulina w chwili ślubu miała ponad 30 lat.
Pewnie była wdową, to może sugerować, że mieszkała gdzieś w okolicy Poraja.

To są moje przemyślenia, sugestie. Zawsze powtarzam w genealogii trzeba mieć cierpliwość.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

P.S. niestety nie znam angielskiego
The following user(s) said Thank You: Caroline Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17123 przez Maria Nowicka-Ruman
Też patrzyłam do ksiąg parafii Biała i nie znalazłam nazwiska GERTNER. Nie jest to też nazwisko z okolic Poraja.
Panie Jacku, podobno Paulina GERTNER nie żyła długo więc ja spróbuję poszukać w USC w Poraju akt jej zgonu i tam może być jej miejsce urodzenia.
Jest też problem z JANINĄ-HELENĄ BRYMORA ur w 1912 córką Pauliny z Gertnerów, ślad po niej zaginął a może ktoś z forumowiczów ma ją w swoim drzewie?

"Mój angielski" niestety wyjechał kontynuować naukę poza domem więc też krucho.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17125 przez Jacek Tomczyk
...tak dla przypomnienia, od 1 stycznia 2015 "tajemnicę" na akta w USC, w przypadku zgonów skrócono do 80 lat.

A może Janina-Helena zmarła jako dziecko?

pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17128 przez Maria Nowicka-Ruman
UFF!!!,łatwiej będzie mi rozmawiać z Paniami z UG

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17130 przez Andrzej Kuśnierczyk
To prawdopodobne. W 1912 nie odnotowano jej zgonu, zatem trzeba przejrzeć kolejne lata.

W 1912 odnotowano urodziny Stanisława Brymory, syna Jana i Julianny z Zasików. Możliwe, ze to wspomniany przez Krystiana Zamorowskiego Jan - ur. 1857., a zatem brat Pawła.
Zaciekawiła mnie matka chrzestna - Julianna Korombel, w dokumencie zapisana 'Korumbel'. Ojcem chrzestym był Stanisław Brymora.

I jeszcze jedna koligacja wyczytana w aktach 1912 r:
8 lutego zmarł w Choroniu 80-letni Andrzej Brymora, syn Mateusza i Apolonii z Warwasów. Pozostawił żonę Marianne z Konieczków.

W tym samym roku Jan Brymora był świadkiem na chrzcie córki (Marianny Zofii) Franciszka i Stanisławy Benków, jej ojcem chrzestnym był Adam Brymora.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Caroline Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17131 przez Maria Nowicka-Ruman
Na początku XX wieku w parafii Przybynów mieszkała dość liczna rodzina Brymorów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie