Introduction - researching from Australia (Brymora from Czestochowa/Poraj)

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17139 przez Andrzej Kuśnierczyk
oraz rodzinie Gertner (Gärtner), która osiadła w podczęstochowskim Czarnym Lesie (ówczesnym Hilsbachu) - twierdził p. czesław Parchatko z Wrocławia (IV spotkanie TGZC - informacja P.Gerascha _.
Wierzyliśmy mu na słowo. Wiele jego tez już podaważano.
(Trzeba odszukać w bibliotece ODDC tę jego genealogię ( z Katarzyną Gaertner w tle)
Gertnerowie także w Kołaczkowicach i Borownie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17198 przez Jacek Tomczyk
Sprawdziłem dziś akta parafii Poraj 1947-1976, niestety w aktach zgonów nie ma Pauliny Brymora. Pozostaje USC lub parafia.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Caroline Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17200 przez Maria Nowicka-Ruman
Dziękuję Panie Jacku. Co do zgonu Pawła i Pauliny Brymora to sprawdziłam USC w Poraju od roku 1914 i też nie znalazłam aktu zgonu ani Pawła Brymora ani jego żony Pauliny z Gertnerów. Jutro mam mieć odpowiedź z USC w Poczesnej bo P. Caroline wspominała, że w przekazach rodzinnych pojawiła się Wrzosowa i Częstochowa. Jeśli nie będzie w Poczesnej to pozostaje USC Częstochowa.
Paweł Brymora ur w 1864r. zmarł niedługo po urodzeniu się w 1912r w Poraju jego syna Zygmunta (który wyemigrował w 1958r do Australii)
Są dwie zagadki:
-ślub w latach 1904-1912 Pawła Brymory s. Józefa i Marianny z Pauliną Gertner (imię żony jest wzięte z aktu ur. ich dziecka)(sprawdziłam parafię Przybynów, Miedźno, św. Zygmunta i Józefa Rzemieślnika)
-zgon w latach 1914-1930? Pawła i Pauliny Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #17201 przez Maria Nowicka-Ruman
Jeszcze uzupełnienie, Zygmuntem Brymora (urodzony 1912 wyemigrował w 1958 roku do Australii syn Pawła i Pauliny)w dzieciństwie opiekowała się nim jego starsza siostra (być może przyrodnia, kuzynka lub ciotka) która wyszła za mąż za Kobyłkiewicza i mieli syna Zenka mieszkali w Częstochowie.
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #17202 przez Maria Nowicka-Ruman
Z przyjemnością przekazuję to co napisała w mailu Caroline:
Jeśli ktokolwiek z Forumowiczów potrzebowałby informacji zawartych w zbiorach Archiwum Państwowego Australii (mieszka niedaleko) to ona chętnie służy pomocą.
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17212 przez Caroline Brymora
Thank you Maria, yes, to repay the help I have been given if people on the forum need help in Australia I live near the State Archives (New South Wales) and can go there easily.

I appreciate everyone's help, I had no idea that I would receive this help and find out so much already.

I am putting everything into a tree to try to sort out the Brymoras.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie