Introduction - researching from Australia (Brymora from Czestochowa/Poraj)

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #17231 przez Marek Mietelski
Znajomy opowiadał mi o życiu pewnego człowieka ze Starego Kocina ten człowiek to Antoni Kukla,po zakończeniu IIw.ś. Antoni ożenił się z Ukrainką i wyjechał do Australii.Antoni zamieszkał na wschodnim wybrzeżu Australii,pracował przy wyrębie drzew.Postanowiłem w wyszukiwarce wklikać hasło ''kukla australia''
i dowiedziałem się że jedną z najlepszych Australijskich pływaczek jest Yolane Kukla,myślę że Yolane Kukla jest wnuczką ,albo prawnuczką Antoniego,jeśli tak jest to by znaczyło że korzenie genealogiczne Yolane wywodzą się z naszych stron.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #17242 przez Caroline Brymora
Indexing online at the NSW archives I can only see Divorce papers Miroslav Kukla - Dorothy Rita Kukla 1957. There might be more, I have not checked every topic.

There are a few Kukla listed in Australia telephone book, in different states. Not many.

I will send you a private message with my email, we can talk and see if I can help you in Australia.
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: Caroline Brymora od. Powód: added detail

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17248 przez Caroline Brymora
Update and what has been learned so far. I cannot thank forum members enough, the help has been absolutely amazing.

* Zygmunt son of Pawel and Pauliny, born 6/3/1912, married approx 1930 at the Cathedral of the Holy Family, had children, and they all moved to Australia in 1958. He died in 1984 in South Australia, age 72.

* Zygmunt's Wife Bronislawa Gorecki of parish born 26/11/1911 - not looking yet as I am working only on Brymora at the moment. She died 2005 in Australia.

* Birth record discovered by Maria on this forum - thank you! - confirms Zygmunt's birth date, confirms father Pawel and new information - mother's name was Pauliny.

* No marriage of Pawel and Pauliny found. No death record of Pauliny found. Ms Maria Nowica and Mr. Jacek Tomczyk will be looking for these (I cannot thank you enough!)

* Twin sister discovered by Maria - thank you! - name Janina Helena. No knowledge of her fate yet.

* Maria today found for me death record of Pawel in Czestochowa, January 1941, leaving behind wife Helena Skowron (this is a different wife!). Helena died 1942. Maria found for me Helena's birth record 1885 which notes marriage in 1924 to widower Pawel Brymora.

* My understanding is that birth records, in the last few lines, have names of godparents? Is that correct? Zygmunt's birth record seems to have Marianna Skowron as the godmother. If this woman is related to Helena Skowron then they knew each other for many many years.

* Family story is that Zygmunt's mother died young and his father was too sick to care for him.

* Zygmunt was looked after by a sister, (but this could be half sister, aunt or cousin?) Sister married KOBYLKIEWICZ and had children Zenec and Marian(?). I have not started looking for Kobylkiewicz yet.

* I have been told that he had another sister who had a son-in-law of name BOJARSKI - however the sister's first name and her husband's name are not known to current family members. This will be another project, later, to find them.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #17269 przez Maria Nowicka-Ruman
Dzięki uprzejmości Joasi i Magdy powstało tłumaczenie ostatniego postu Caroline, które zamieszczam poniżej:

Aktualizacja i podsumowanie tego, co dotychczas zostało znalezione. Nie wiem jak dziękować członkom forum, Wasza pomoc była niesamowita.

*Zygmunt Brymora syn Pawła i Pauliny Gertner urodzony 6.3.1912, ożenił się w 1930 w Katedrze Świętej Rodziny, miał dziecko i cała rodzina przeprowadziła się do Australii w 1958r. Umarł na południu Australii w 1984r. w wieku 72lat.

*Żona Zygmunta, Bronisława z domu Górecka z parafii (tej samej / innej?) urodzona 26/11/1911. Nie szukałam o niej informacji bo pracuję tylko nad Brymorą w tym momencie. Umarła w 2005 r w Australii.


*Akt urodzenia znaleziony przez Marię z tego forum – Dziękuję !- potwierdza datę urodzenia Zygmunta, potwierdza, że jego ojciec to Paweł Brymora i nowa informacja – imię matki to Paulina Gertner


*Nie znaleziono aktu ślubu Pawła Brymory i Pauliny. Nie ma aktu zgonu Pauliny, Maria Nowicka i Pan Jacek Tomczyk będą szukać tego- nie wiem jak wam dziękować.


*Bliźniaczka odkryta przez Marię – dziękuję- imię Janina-Helena Brymora. Nie znamy jeszcze jej losu.

*Maria dzisiaj znlazła dla mnie akt zgonu PawłaBrymora w Częstochowie w styczniu 1941.Paweł umarł i zostawił żonę Helenę Skowron (to kolejna żona) Helena zmarła w 1942, Maria znalazła dla mnie akt urodzenia Heleny Skowron z 1885 r. który zawiera notatkę o ślubie w 1924 z wdowcem Pawłem Brymorą.

*Czy dobrze rozumiem, że w tym akcie urodzenia w ostatnich linijkach są imiona rodziców chrzestnych? Z aktu urodzenia Zygmunta Brymory wynika że Marianna Skowron była jego matką chrzestną. Jeżeli ta kobieta jest spokrewniona z Heleną Skowron to znaczy że (Zygmunt z Heleną ) znali się od wielu lat.



*Z historii rodzinnych wynika, że matka Zygmunta Paulina Brymora zmarła młodo, a jego ojciec był zbyt chory żeby się nim zaopiekować.

*Zygmunt był wychowywany przez siostrę (ale to mogła być siostra przyrodnia, ciotka lub kuzynka) Jego siostra wyszła za mąż za Kobyłkiewcza i miała dzieci : Zenka i Mariana (?). Nie zaczęłam jeszcze szukać informacji o Kobyłkiewiczu.



*Powiedziano mi, że posiadał jeszcze jedną siostrę, która miała zięcia o nazwisku BOJARSKI- rodowego nazwiska siostry i nazwiska jej męża nikt nie zna z żyjących członków mojej rodziny. Odkładam ten projekt na później
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.
The following user(s) said Thank You: Caroline Brymora

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #17270 przez Caroline Brymora
Gorecki is from parish Zuraw, sorry I missed that!

I have found Bronislawa Gorecki's two brother's baptism records as they are older than her. Found father's second wedding record Walenty Gorecki in 1921. When I have exhausted myself with Brymora I will look more for Gorecki.
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: Caroline Brymora od. Powód: added information

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #17274 przez henryk gierlik
Biuro do wydawania paszportow dla emigrantow
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Maria Mroczek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie