Topic-icon Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23204 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Witam.

Szukam aktu ślubu, później urodzenia Franciszka i Katarzyny z Sowów miał. Sitków. Znalazłem jedynie akt ur ich córki Marianny w dniu10.02.1885 - akt 219, gdzie ich opisano jako koloniści osiadli w Postępie par Koziegłówki.

Proszę o pomoc i/lub jakąś podpowiedź.

Dziękuję
Mariusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

3 lata 9 miesiąc temu #23207 przez henio (henryk gierlik)
Zobacz w KOSZENCINIE tam zyla rodzina Sitek
The following user(s) said Thank You: MARIOK (Mariusz Kaczmarek)

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23212 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Dziękuję za podpowiedź.

Sprawdzę oczywiście i poinformuje Ci o wynikach.

Nie mogę znaleźć akt z Koszencina? Są one gdzieś dostępne?

Dziękuję
Mariusz

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23213 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
nazwisko Sowa spotykałam często przegladając kiedyś Koziegłówki... tu załączam dwa akty ślubów Katarzyny Sowa.Nie wiem czy to ta sama Katarzyna. jest jeszcze więcej ślubów Katarzyn zd Sowa. Z Sitkiem nie spotkałam ale mogę sie mylić. Trzeba przejrzeć wszystkie akty ślubu z tej parafii.

ślub z Miklasem 1860r a z Gocyła 1848
Załączniki:

3 lata 9 miesiąc temu #23217 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Hanno, niestety to chyba nie będzie ta... ale dziękuję będę szperał;)

Henryku, dziękuję za wskazówki

pozdrawiam
Mariusz

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23220 przez henio (henryk gierlik)
1 Sitek to stare IMIE w Kielcach 1147r bylo

2 www.slownik.ihpan.edu.pl/search.php?q=sitek&d=0&t=0 Sitek Wozny Sadowy

3 lata 9 miesiąc temu #23221 przez Slabin (Sławomir Binczak)
Małżeństwo Franciszka i Katarzyny z 1882r.

Pozdrawiam, Sławek

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
Załączniki:

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23222 przez Slabin (Sławomir Binczak)
Chcialem załączyć jeszcze akty chrztu Franciszka i Katarzyny ale, system mi nie pozwala :evil:
Może dam link do mojego dysku DB:

www.dropbox.com/s/m9dplrmhojvj8jq/Sitek%...20urodzenia.zip?dl=0

Pozdrawiam

3 lata 9 miesiąc temu #23238 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Sławku dziekuje pieknie za pomoc. Wieczorkiem sprawdzę sobie to na komputerze... jak to znalazłeś?

Dziękuję raz jeszcze wszystkim

Mariusz

3 lata 9 miesiąc temu #23239 przez Slabin (Sławomir Binczak)
Wszystkie metryki z Koziegłówek są na FamilySearch. Kilka brakujących roczników można znaleźć na szukajwarchiwach.pl
Ja sobie po prostu ściągnąłem wszystko na dysk (zajęło mi to trzy miesiące klikania) i podzieliłem na roczniki. Za to teraz nie muszę przeglądać online. Ponieważ większość ksiąg XIX wieku ma skorowidze roczne, więc szukanie idzie szybko. Wszystkie moje zbiory zajmują około 20GB.

3 lata 9 miesiąc temu #23241 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Też o tym myślałem, nawet trochę zacząłem, ale strona po stronie - to wydawało się wieczność... i przestałe, troche z barku czasu - praca praca...

Dziękuję za pomoc.

Mam podobny problem mam z rodzicami Wiktorii Lipińskiej vel Lipeckiej, która w 1863r (Akt 33) w tejże parafii bierze ślub z Franciszkiem Sojką. O ile z Franciszkiem dałem radę, o tyle z rodzicami Wiktorii błądzę - ojciec chyba Jan Lipiński, matka Urszula ... ale nic głębiej nie mogę się ruszyć, bo nic nie mam. Oczywiście nie chciałbym nadużywać Twojego czasu i uprzejmości...ale jakbyś jednak mógł - byłoby cudnie.

Dziękuje za wszytsko.
Wiele bym dał aby mieć tak akta zgrane;) nie tylko tu ale i w łódzkiem, gdzie sprawa gorsza bo moi po wielu parafiach buszowali;)

Dziękuję
Mariusz

3 lata 9 miesiąc temu #23242 przez Slabin (Sławomir Binczak)
Akt 33/1863 Franciszek i Wiktoria.
Akt 53/1840 Wiktoria.
www.dropbox.com/s/y4wgtk9k7dwjh6n/Franci...%20Wiktoria.zip?dl=0
Wcześniej aż do 1800 nie występuje nazwisko Lipiński (czy podobne) ani Krzymień. Ojciec Wiktorii był kowalem, a to wędrowna profesja.
Nie znalazłem też urodzenia Franciszka Sojki syna Stanisława. W "podejrzanych rocznikach jest dwóch Franciszków. Ur. 1811 i 1812, ale mają innych rodziców.
pozdrawiam

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23244 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Dziękuję ślicznie Sławku. Urodzenia Franciszka też nie mam, za to ślub jego rodziców już tak w 1836r Stanisław + Agnieszka Węgrzyn

Dziękuję raz jeszcze

Mariusz

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23261 przez Slabin (Sławomir Binczak)
A rodzice Agnieszki Węgrzyn - Marcin i Elżbieta - brali ślub w 1810 :P
A Marcin był wdowcem, wcześniej w 1807 ożenił się z Marianną Sojka

3 lata 9 miesiąc temu #23262 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
w parafii Koziegłówczanej, przy Twojej Sławku pomocy mam w miarę opanowaną, muszę głębiej zajrzeć do Sitków i Sowów, Kalinowskich i Kołodziejczyków... Mam tylko czarną dziurę w jednym miejscu - poza Lipińskimi, ale skoro to kowal, to może być zewsząd;) - w dniu 19.08.1898 rodzi się Ludwika Polak c. Jana i Marianny zd. chyba Noszczyk.. W dniu 25.08.1919 Ludwika wychodzi za mąż za Piotra Zimońskiego...Nie mogę znaleźć aktu ślubu, a tym samym urodzenia Jana Polaka i jego żony Marianny...
Jeśli udałoby się Tobie lub komukolwiek innemu mi pomóc ruszyć z tymi przodkami mojej żony byłbym wielce zobowiązany;)
Dziękuję za wszystko dotychczas i nieskromnie proszę o jeszcze ;)

Mariusz

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23263 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
tak zgadza się, tylko o pierwszej żonie nie wiedziałem że Sojkówna;)

Dziękuję

Mariusz

3 lata 9 miesiąc temu #23265 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Sojki i Sowy w tej rodzinie plątają się jak dzikie maliny;)

Mam jeszcze Katarzynę Zimońską z Sojków, która w 1821r żeni się z wdowcem Grzegorzem Zimońskim - Katarzyna prawdopodobnie jest córką Macieja i Konstancji - ale pewności nie mam. Dnia 12.12.1824 rodzi im się syn Jan Zimoński.

Rodziami Stanisłąwa Sojki - ojca Franciszka tego powyżej męża Wiktorii - są Franciszek i Marianna Sowówna ur w 1793r. Najstarszym Sojką znalezionym jest Jakub Sojka zmarły w 1818r. ojciec Franciszka i dziadek Stanisława.

gdzieś oni wszystcy się łącza

3 lata 9 miesiąc temu #23271 przez marzenaanna24 (Marzena Gajdziak)
witam serdecznie , mogę pomóc w poszukiwaniach , mam to nazwisko w swoim drzewie i dużo informacji o nazwisku Sowa . w razie pytań odp na priv

Marzena A. M.

3 lata 9 miesiąc temu - 3 lata 9 miesiąc temu #23283 przez MARIOK (Mariusz Kaczmarek)
Nieśmiało chciałbym prosić jeszcze o pomoc w odszukaniu aktu małżeństwa, potem urodzenia Piotra i Katarzyny z Krawczykow małzenstwa Dudów. 12.02.1870 rodzi im sie córka Julianna, potem żona Antoniego Gajdziaka

Serdecznie dziękuję.

Mariusz

Czas generowania strony: 0.449 s.