Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23242 przez Sławomir Binczak
Replied by Sławomir Binczak on topic Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach
Akt 33/1863 Franciszek i Wiktoria.
Akt 53/1840 Wiktoria.
www.dropbox.com/s/y4wgtk9k7dwjh6n/Franci...%20Wiktoria.zip?dl=0
Wcześniej aż do 1800 nie występuje nazwisko Lipiński (czy podobne) ani Krzymień. Ojciec Wiktorii był kowalem, a to wędrowna profesja.
Nie znalazłem też urodzenia Franciszka Sojki syna Stanisława. W "podejrzanych rocznikach jest dwóch Franciszków. Ur. 1811 i 1812, ale mają innych rodziców.
pozdrawiam

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
The following user(s) said Thank You: Mariusz Kaczmarek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23244 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach
Dziękuję ślicznie Sławku. Urodzenia Franciszka też nie mam, za to ślub jego rodziców już tak w 1836r Stanisław + Agnieszka Węgrzyn

Dziękuję raz jeszcze

Mariusz
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23261 przez Sławomir Binczak
Replied by Sławomir Binczak on topic Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach
A rodzice Agnieszki Węgrzyn - Marcin i Elżbieta - brali ślub w 1810 :P
A Marcin był wdowcem, wcześniej w 1807 ożenił się z Marianną Sojka

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Sławomir Binczak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23262 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach
w parafii Koziegłówczanej, przy Twojej Sławku pomocy mam w miarę opanowaną, muszę głębiej zajrzeć do Sitków i Sowów, Kalinowskich i Kołodziejczyków... Mam tylko czarną dziurę w jednym miejscu - poza Lipińskimi, ale skoro to kowal, to może być zewsząd;) - w dniu 19.08.1898 rodzi się Ludwika Polak c. Jana i Marianny zd. chyba Noszczyk.. W dniu 25.08.1919 Ludwika wychodzi za mąż za Piotra Zimońskiego...Nie mogę znaleźć aktu ślubu, a tym samym urodzenia Jana Polaka i jego żony Marianny...
Jeśli udałoby się Tobie lub komukolwiek innemu mi pomóc ruszyć z tymi przodkami mojej żony byłbym wielce zobowiązany;)
Dziękuję za wszystko dotychczas i nieskromnie proszę o jeszcze ;)

Mariusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23263 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach
tak zgadza się, tylko o pierwszej żonie nie wiedziałem że Sojkówna;)

Dziękuję

Mariusz
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Mariusz Kaczmarek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23265 przez Mariusz Kaczmarek
Replied by Mariusz Kaczmarek on topic Sitek - Sowa - prosze o pomic w poszukiwaniach
Sojki i Sowy w tej rodzinie plątają się jak dzikie maliny;)

Mam jeszcze Katarzynę Zimońską z Sojków, która w 1821r żeni się z wdowcem Grzegorzem Zimońskim - Katarzyna prawdopodobnie jest córką Macieja i Konstancji - ale pewności nie mam. Dnia 12.12.1824 rodzi im się syn Jan Zimoński.

Rodziami Stanisłąwa Sojki - ojca Franciszka tego powyżej męża Wiktorii - są Franciszek i Marianna Sowówna ur w 1793r. Najstarszym Sojką znalezionym jest Jakub Sojka zmarły w 1818r. ojciec Franciszka i dziadek Stanisława.

gdzieś oni wszystcy się łącza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie