Jak wygląda wizyta w Archwium w Częstochowie?

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #27149 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic Jak wygląda wizyta w Archwium w Częstochowie?
Witam !
Pani Marzeno !
Potwierdzam Pani opinię o AD Kielce. Ogromna życzliwość ze strony siostry zakonnej. Wszystko otrzymuje się "od ręki". Baz żadnych ograniczeń - ostatnio przywiozła mi cały wózek dokumentów (taki jak przy supermarketach) !
Oby wszędzie tak było !
Pozdrawiam !
Tadek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #27151 przez Marzanna Sołtysiak
Replied by Marzanna Sołtysiak on topic Jak wygląda wizyta w Archwium w Częstochowie?
Tak siostra w AD Kielce jest wspaniala ja dzwonie do niej czasami i opowiadam o moich odkryciach. AD Kielce byly moim pierwszym wizytowanym archiwum i dobrze sie stalo ze to bylo archiwum na 5tke. Siostra mi naprawde pomogla dzieki niej dotarlam do parafii o ktorej nie mialam wczesniej pojecia ze "moi" nie sa rdzenni w parafii ktora znalam lecz osiadli tam dopiero na poczatku XIX w. Posrednio dzieki siostrze dotarlam do bocznej galezi mojego nazwiska (wspolny 4xpradziadek)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #27152 przez Tadek Kowalski
Replied by Tadek Kowalski on topic Jak wygląda wizyta w Archwium w Częstochowie?
Nie wiem, czy to zbieg okoliczności - ale AD Kielce to też było moje pierwsze archiwum.
Wcześniej kontaktowałem z ks. dyrektorem archiwum. Po przyjeździe do archiwum zastaliśmy tam ks. dyrektora. Bardzo przyjemna rozmowa w obecności siostry. Był pod wrażeniem tego co robię (strony internetowe poświęcone historii rodzinnej wsi oraz druga strona parafii). Zacząłem wertować akta personalne księży, a siostra zakonna sama z siebie przeszukiwała akta poświęcone starym kaplicom (rozmawialiśmy z ks. o kaplicy). Po jakimś czasie przynosi mi księgi z wyszukanymi informacjami dot. przedmiotowej kaplicy z lat 1800.
Patrzyłem teraz w swoje notatki. Zostało mi jeszcze 14 pozycji do przeglądnięcia (wizytacje dziekańskie). Czyli jakieś 2 wizyty i chyba będzie koniec z AD Kielce. Może jeszcze coś znajdę. Większość dokumentów powędrowała do Sosnowca, zaś AD w Będzinie jakoś nie może się otworzyć. Może za rok ???
Tadek .
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Tadek Kowalski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie