Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #34491 przez Dominik Dłubala
Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok was created by Dominik Dłubala
Witam!

Znalazłem przez Indeks metrykalny z Waszej strony najstarszą osobę, która nosiła nazwisko Dłubała z mojego drzewa genealogicznego z linii mojego dziadka Teofila Dłubała.

Jest to Franciszek Dłubała urodzony 26.03.1766 roku w miejscowości Piasek parafii Złoty Potok.

Ślub wziął z Agatą Cyz (lub Czyż) 24.01.1796 roku w parafii Złoty Potok. Agata Cyz urodziła się prawdopodobnie w roku 1778 roku, a pochodziła z miejscowości Ponik, parafia Złoty Potok. Ustaliłem to na podstawie Indeksu urodzin parafii Złoty Potok Ojca Franciszka Piotra Dłubała na stronie FamilySearch, w którym to dniu Agata miała 36 lat.

Piotr Dłubała urodził się 28.06.1814 roku we wsi Potok. Żoną Piotra Dłubała była Marianna z.d. Haber.

Niestety nie znalazłem indeksu urodzin i zgonu Agaty Cyz (lub Czyż). Dlatego jeżeli, ktoś mógłby mi pomóc odnośnie ustalenia dokładnej daty urodzenia i śmierci Agaty byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Dominik_1983
Ostatnia4 lata 6 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #34492 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
na familysearch są urodzenia z tych lat.Trzeba po kolei szukać rok po roku bo nie ma skorowidzy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #34507 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Witam
Jestem potomkiem Wincentego Dłubały urodzonego w 1763, który był starszym bratem Franciszka.
Z tego co mi wiadomo byli synami Walentego i wnukami Piotra.
The following user(s) said Thank You: Dominik Dłubala

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #34515 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Jan Dłubała (1844-?) miał z Katarzyną Nowak jeszcze przynajmniej jednego syna - Franciszka (ur. 29.03.1888, Siedlec), po Franciszku wnuki Władysław (ur. 1910) i Stefan ur. 1916).

Po śmierci żony Katarzyny żeni się powtórnie (11.02.1906, Siedlec) z Katarzyną Połać.

Michał
The following user(s) said Thank You: Dominik Dłubala

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #34862 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Witam,
Też mam Agatę Czyż i Franciszka Dłubałę w swoim drzewie (linia po mojej prababce Annie Michalik z Wysokiej). Jeśli chodzi o Agatę Czyż z Ponika to też nie znalazłem jej aktu zgonu i urodzenia. Ale najprawdopodobniej jest córką Marianny Czyż - wdowy z Lipnika, która wyszła z za wdowca Marcina Sikorę z Ponika 13 lipiec 1794 r. (parafia Żuraw). Jej prawdopodobny pierwszy mąż Antoni Czyżowski (ojciec Agaty) umarł 29 marzec 1794 r. w Lipniku około 80 lat. Marianna Czyż-Sikora natomiast zmarła 21 listopada 1810 r. w Poniku w wieku około 60 lat a 5 lat wcześniej umarł jej drugi mąż Marcin Sikora. Agata urodziła się najprawdopodobniej w Lipniku na pustkowiu Czernicznym. Stamtąd pochodzi Tomasz Czyż wraz z żoną Krystyną Szwajcarczyk. W spisie w Lipniku-Czerniczna z 1791 r występują też pszczelarze na folwarku dworskim, mianowicie Józef Czyżowski wraz z żoną Zofią. W parafii Żuraw a dokładnie w Zagórzu, żyją też Bonawentura i Marianna Czyż (ślub 1789)- określani jako pochodzący z Żarek.
The following user(s) said Thank You: Dominik Dłubala

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 3 miesiąc temu #34887 przez Hanna Stochnialek
Replied by Hanna Stochnialek on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Jest to interesujące, bo w 1744 r. w Starokrzepicach jest też para Franciszek Dłubaczyk - Jadwiga Czyż

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie