Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok

Więcej
4 lata 3 tygodni temu - 4 lata 3 tygodni temu #39266 przez Dominik Dłubala
Replied by Dominik Dłubala on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Znalazłem na szukajwarchiwach taki dokument pod nr 614  szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/48/skan/fu...8tKDexfKY5yg7whw2UcQ   w zespole"Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791: II. Parafie powiatu lelowskiego na lit. M-P" 

i o ile znalazłem Piotra Dłubała ur. 1747 w swoim drzewie jako brata Walentego Dłubała , który jest Ojcem Franciszka Dłubała ur. w 1766 roku to nie zgadzają mi się tam w tym wykazie powiązania imiona -> stopień pokrewieństwa.

Podobnie jest z  nr 619 pod  szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/48/skan/fu...Z3BbgTgwYbIoaqWGsfow , jeżeli chodzi o Walentego Dłubała. 

Czy ktoś wie skąd te rozbieżności?

Dominik_1983
Ostatnia4 lata 3 tygodni temu edycja: Dominik Dłubala od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 3 tygodni temu #39283 przez Dominik Dłubala
Replied by Dominik Dłubala on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok

Dominik Dłubala napisał: Znalazłem na szukajwarchiwach taki dokument pod nr 614  szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/48/skan/fu...8tKDexfKY5yg7whw2UcQ   w zespole"Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791: II. Parafie powiatu lelowskiego na lit. M-P" 

i o ile znalazłem Piotra Dłubała ur. 1747 w swoim drzewie jako brata Walentego Dłubała , który jest Ojcem Franciszka Dłubała ur. w 1766 roku to nie zgadzają mi się tam w tym wykazie powiązania imiona -> stopień pokrewieństwa.

Podobnie jest z  nr 619 pod  szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/48/skan/fu...Z3BbgTgwYbIoaqWGsfow , jeżeli chodzi o Walentego Dłubała. 

Czy ktoś wie skąd te rozbieżności?


Doprecyzuję trochę

Znalazłem taki dokument na szukajwarchiwach.pl/29/30/0/3/48/skan/fu...3BbgTgwYbIoaqWGsfoww w zespole "Spisy ludności województwa krakowskiego z lat 1790-1791: II. Parafie powiatu lelowskiego na lit. M-P"
w dokumencie nr 614 pod domem nr 19 we wsi Potok jest brat Walentego Dłubała czyli Piotr Dłubała ur. 1747 mąż Zuzanny Dłubała z domu Duda.

I dalej jest problem ponieważ Zofię mam jako córkę, ale nie Piotra, a Wincentego Dłubała ur. w 1763.
Natomiast Wincenty Dłubała jest natomiast bratem Franciszka Dłubała ur. w 1766 roku, który jest synem Walentego Dłubała wymienionego powyżej.

Wincenty jest również w tej liście wymieniony jako syn Piotra z wiekiem 2 lata co również mi się nie zgadza.

Czy ktoś wie skąd te rozbieżności?

Dominik_1983

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 3 tygodni temu - 4 lata 3 tygodni temu #39289 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Witam,

Jeśli chodzi o spisy ludności, to nie jest alfa i omega i jakaś świętość. Także dzisiaj wszyscy nie podają całej prawdy przy wszelakich spisach lub nie podają wszystkiego władzy. Znam takie zachowania. Tak zawsze było i będzie. Dlatego trzeba się trzymać metryk (szczególnie urodzenia i ślubów).  Spisujący też mogli pomylić dzieci, gdy nazwiska były podobne. Mogły też te dzieci przebywać (mieszkać) w dniu spisu u swoich wujków lub ciotek i zostały przyporządkowane do tej rodziny. Niektórych osób nie było z różnych przyczyn, więc też nie dali się spisać. Możliwości jest dużo. Co do Wincentego Dłubały to on jest wymieniony w tym spisie jako dziecko (syn Piotra)  ale też jako osoba żonata (żona Marianna - nr 618). Więc to są dwie różne osoby. I jeszcze jedna uwaga, zdarza się, że na chrzcie ktoś dostaje imię np. Piotr  ale w rodzinie mówią mu Jan, bo imię  z chrztu się nie przyjęło. U mnie w rodzinie takich przykładów jest na pęczki. Sam dowiedziałem się niedawno o prawdziwym imieniu wujka, dopiero w dniu pogrzebu. Wtedy w takim spisie mogło być podane imię, z którego go wszyscy znają a nie to metrykalne.
Ostatnia4 lata 3 tygodni temu edycja: Arkadiusz Pluta od.
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie