Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok

Więcej
5 lata 2 tygodni temu - 5 lata 2 tygodni temu #36237 przez Dominik Dłubala
Replied by Dominik Dłubala on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Dzisiaj doszedłem do tego, że Ojcem i Matką Franciszka Dłubała, męża Agaty Czyż nie jest Walenty Dłubała i Marianna Dłubała z d. Szymansczanka, a Józef i Gertruda Dłubała. Ustaliłem to na podstawię aktu zgonu Franciszka Dłubała, który znalazłem na Family search oraz indeksów metrykalnych zgonów z parafii Złoty Potok.

Chociaż coś mi się nie zgadza.

Tutaj na familysearch w Akcie Zgonu Franciszka Dłubała jest, że był synem Józefa i Gertrudy małżonków Dłubałów i pozostawił po sobie żonę Agatę z Cyzów. Nr Aktu to 29 - www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT...362277501&cc=2115410

Natomiast tutaj w akcie urodzenia Franciszka Dłubała jest że jego rodzicami byli Valentini i Marianna Dłubała. Akt nr 15 - www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT...362898701&cc=2115410

Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać tę nieścisłość?

Dominik_1983
Ostatnia5 lata 2 tygodni temu edycja: Dominik Dłubala od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 tygodni temu - 5 lata 2 tygodni temu #36251 przez Arkadiusz Pluta
Replied by Arkadiusz Pluta on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Ja raczej obstaję przy pierwotnej koncepcji,  że ojcem Franciszka Dłubały jest WALENTY. Akty zgonu są najmniej wiarygodne i często dochodzi do pomyłek a akty urodzenia i ślubu najmniej obarczone błędem. Akt urodzenia wskazuje, że Walenty Dłubała z Piasku i Marianna Szymańszczanka z Ponika są jego rodzicami. Pomyłka nastąpiła bo Józefowi i Gertrudzie rodziła się córka Franciszka w 1767 r w Złotym Potoku. - akt 14. Chyba pomylono Franciszkę z Franciszkiem.  Nie ma też innego aktu urodzenia Franciszka Dłubały! Druga sprawa w akcie ślubu z 1796 r jest on wymieniony jako Franciszek Dłubała z Piasku i wszystkie dzieci Walentego Dłubały (ojca) rodziły się w Piasku a nie w Złotym Potoku jak u Józefa. Po trzecie Józef i Walenty prawdopodobnie byli braćmi (prawdopodobnie są synami Piotra Dłubały Papiernika ze Złotego Potoku i Marianny Pala z Piasku ). Istnieje też możliwość, że Józef nie jest bratem Walentego, ale na pewno to jest rodzina.

I jeszcze jedna ciekawostka najstarszym z Dłubałów jest kmieć Maciej z Piasku, wymieniony w Inwentarzu w Złotym Potoku z 1687 r., który daje czynszu 30 zł i trzyma pustą rolę.  Jego prawdopodobnym synem jest Piotra Dłubały Papiernika ze Złotego Potoku (zgon w 1778 r w Piasku w wieku około 80 lat), który daje synowi imię Maciej - ur. w 1735 r . Tak samo jego prawdopodobny syn Walenty Dłubała też daje swojemu pierwszemu synowi imię Maciej - ur. 1753 r. w Piasku. Wychodzi, że  imiona zostały nadane na cześć ojca i dziadka Macieja - seniora rodu.
Ostatnia5 lata 2 tygodni temu edycja: Arkadiusz Pluta od.
The following user(s) said Thank You: Michał Rozenberg, Dominik Dłubala

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 tygodni temu - 5 lata 2 tygodni temu #36254 przez Dominik Dłubala
Replied by Dominik Dłubala on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Też tak myśłałem , że w akcie zgonu Franciszka Dłubała męża Agaty Czyż jest błąd. Dziękuję za ciekawe uzasadnienie i szczególy odnośnie najstarszego z roku Dłubałów.

Cały czas szukam informacji o osobach z tego okresu i coraz więcej informacji mi się udaję uzyskać min. jakie jest powiązanie Ojca Franciszka Dłubała Piotra z Wojciechem Michalikiem. Z tego co wyczytałem Piotr Dłubała ur. 1814 roku Ojciec Franciszka Dłubała był szwagrem Wojciecha Michalika urodzonego w 1809 roku.

Natomiast Wojciech Michalik zawarł związek małżeński z Reginą Dłubalanką 1.03.1829 roku we wsi Potok. Regina Dłubalanka jest córką Franciszka i Agaty małżonków Dłubałów, a urodziła się 26.08.1810 roku. 

I ciekawostka Mikołaj Michalak, który był świadkiem na ślubie Wojciecha Michalaka i Reginy Dłubalanki jest jej szwagrem. Mikołaj Michalak w dzień ich ślubu miał 34 lata. Drugim świadkiem na ślubie Reginy i Wojciecha był Jan Michalak (lat 30), który był bratem Wojciecha Michalaka. Oboje włościanie zagrodnicy ze wsi SIEDLEC.  

Ojcem Wojciecha Michalik był Ignacy Michalik, a matką Franciszka z Fornalów.

Tak wygląda pokrewieństwo rodziny Dłubała i rodziny Michalik.

Dominik_1983
Ostatnia5 lata 2 tygodni temu edycja: Dominik Dłubala od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
5 lata 2 tygodni temu #36263 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Właśnie przeglądam indeksy z Żarek. Pojawia się nazwisko Dłubak, prawdopodobnie jeden z wariantów nazwiska Dłubała.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #37183 przez Dominik Dłubala
Replied by Dominik Dłubala on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok

Dominik_1983 (Dominik Dłubala) napisał: Witam!

Znalazłem przez Indeks metrykalny z Waszej strony najstarszą osobę, która nosiła nazwisko Dłubała z mojego drzewa genealogicznego z linii mojego dziadka Teofila Dłubała.

Jest to Franciszek Dłubała urodzony 26.03.1766 roku w miejscowości Piasek parafii Złoty Potok.

Ślub wziął z Agatą Cyz (lub Czyż) 24.01.1796 roku w parafii Złoty Potok. Agata Cyz urodziła się prawdopodobnie w roku 1778 roku, a pochodziła z miejscowości Ponik, parafia Złoty Potok. Ustaliłem to na podstawie Indeksu urodzin parafii Złoty Potok Ojca Franciszka Piotra Dłubała na stronie FamilySearch, w którym to dniu Agata miała 36 lat.

Piotr Dłubała urodził się 28.06.1814 roku we wsi Potok. Żoną Piotra Dłubała była Marianna z.d. Haber.

Niestety nie znalazłem indeksu urodzin i zgonu Agaty Cyz (lub Czyż). Dlatego jeżeli, ktoś mógłby mi pomóc odnośnie ustalenia dokładnej daty urodzenia i śmierci Agaty byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

W załączeniu dołączam plik pdf z Drzewem zaczynając od mojego dziadka Teofila Dłubała i idąc dalej po Ojcu mego dziadka aż do Franciszka Dłubała i Agaty Cyz o których pisałem.

Załącznik nie został znaleziony


W pliku pdf jest błąd. Zrobiłem literówkę. Teofil Dłubała urodził się 6.01.1921 roku. 

Dominik_1983

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39234 przez Dominik Dłubala
Replied by Dominik Dłubala on topic Szukam aktu urodzin i zgonu - parafia Złoty Potok
Czy Kazimierz Zębik-Ucieklak i Kazimierz Ucieklak (w takiej pisowni też Jego znajduję na myheritage.pl) to ta sama osoba? Dziękuję za odp. :)

Dominik Dłubała
wnuk Teofila Dłubała

Dominik_1983

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie