Rodzina Ściubidło

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38665 przez Michał Marchwiński
Replied by Michał Marchwiński on topic Rodzina Ściubidło
Akty cywilne są na FamilySearch.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38667 przez Krzysztof Barcikowski
Replied by Krzysztof Barcikowski on topic Rodzina Ściubidło
Witam
Chyba udało się rozszyfrować problem z nazwiskiem Jana Ściubidło syna Antoniego i Gertrudy z d.Mielcarz.
Jego osobę mylono z jego przyrodnim bratem także Janem ale z pierwszego małżeństwa matki o nazwisku Napieraj.
Walenty Napieraj i Gertruda Mielcarz mieli 5 dzieci, w tym najstarszego Jana, kiedy 24.1.1792 zmarł Walenty.
Gertruda miesiąc później (19.2.1792) wyszła za mąż za Antoniego Ściubidło.
Miała 5 dzieci z czego najmłodsza Agnieszka tylko 9 miesięcy.
Rok później (26.12.1793) urodził się syn, któremu nadano imię Jan (Ściubidło).
Kiedy Jan Ściubidło (żonaty z Zofią Ogłoza od 19.2.1814) zgłosił urodzenie córki Katarzyny w 1815 roku ksiądz pomylił go z jego starszym przyrodnim bratem Janem Napieraj wpisując Jana Napieraja jako ojca a nie Jana Ściubidło.
I tak według mnie wygląda zamieszanie z Katarzyną Napieraj/Ściubidło.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38668 przez Kacper Bukała
Replied by Kacper Bukała on topic Rodzina Ściubidło
Przepraszam za zwłokę. Tak, akt ślubu Pawła Ściubidło i Marianny Szwaczyk był mi już znany, bardzo dziękuje. 
Faktycznie, błąd księdza tłumaczyłby sytuację z nazwiskiem Sas. Jednak największy problem sprawiło mi właśnie nazwisko Marianny. Widziałem akt ślubu z 1798, gdzie widnieje jako Skrzetówka ale uznałem, że może to być inna rodzina. Z drugiej strony poza tym nazwiskiem wszystko by pasowało. Jak już wspomniałem Marianna powinna się urodzić około 1783 roku w Grabówce, parafii częstochowskiej. Być może jest to Marianna Raczyńska urodzona w 1782 roku, córka Antoniego i Tekli z Borkowskich. Chociaż w akcie podana jest Św. Barbara zamiast Grabówki. Ważną poszlaką są świadkowie zgłaszający zgon Pawła Ściubidło. Są to Urban Kożuch i Antoni Raczyński, powinowaci w stopniu drugim rodziców zmarłego.

Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38676 przez Krzysztof Barcikowski
Replied by Krzysztof Barcikowski on topic Rodzina Ściubidło
Jeśli chodzi o Mariannę żonę Jana Ściubidło syna Mikołaja to oprócz aktu ślubu (Skrzetówka) to w 5 aktach urodzin dzieci pisano Skrzatówka, Skrzecka, Skrzotowna w 1 akcie nie wpisano nazwiska. Myślę, że Raczyńska to raczej błędny trop.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38678 przez Michał Marchwiński
Replied by Michał Marchwiński on topic Rodzina Ściubidło
Witam.Dziękuję bardzo za informacje dotyczące Katarzyny Ściubidło(Napieraj).A jeśli chodzi o problem nazwiska Marianny Skrzatówki bądz Raczyńskiej to mam pytanie.W których aktach pojawia się nazwisko Raczyńska?Bo wydaje mi się że dopiero w aktach małżeństw jej  dzieci.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38680 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Rodzina Ściubidło
Trzeba odnaleźć powiązanie nazwiska Skrzat z nazwiskiem Raczyński / Rak ? /
1. akt nr. 28/ 1835 - ślub Marianny Ściubidło - córki Jana i Marianny Raczyńskiej
2. akt nr. 56 / 1824 - ślub Walentego  Ściubidło - syna Jana i Marianny Raczyńskiej
3. akt nr.72 / 1845 - ślub Walentego Ściubidło wdowca lat 44 - syna Jana i Marianny Raczyńskiej
 - świadek Mateusz Raczyński lat 40 - rolnik z Wręczycy
  Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie