Historia w. Natolin, gminia Lipie, Klobuck

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3047 przez Ronny Heidenreich
Replied by Ronny Heidenreich on topic Re: Odp: Re: Odp: Historia w. Natolin, gminia Lipie, Klobuck
Gdzie byli twoi przodkowie ewangeliczne?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Hanna Hofman-Polańska
  • Z dala
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3051 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp: Re: Odp: Re: Odp: Historia w. Natolin, gminia Lipie, Klobuck
Moi przodkowie z Rębielic szlacheckich byli rejestrowani w Wieluniu(akta sa w archwum Państw. w Łodzi) a wcześniej w Kluczborku(arch. w OPolu)
W Łodzi są akta a Wielunia chyba do 1901 -nie pamietam.
Trzeba do nich napisać e-maila i o wszystko zapytać.
O ile wiem Mormoni nie mają z reguły ostatnich lat czyli do 1909-10.

Te dane mam z książki "społeczność protestancka ziemi lipskiej w 18 i 20 wieku praca zbiorowa pod red. Zb.Jakubowskiego.
wydana przez WSP w Częstochowie w 1996r.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3052 przez Ronny Heidenreich
Replied by Ronny Heidenreich on topic Odp: Re: Odp: Historia w. Natolin, gminia Lipie, Klobuck
Dziękuję! Niestety można zarezerwować Jakubowski "Społeczność protestancka w Ziemi Lipskiej" nie znaleziono (nie jest dostępne w bibliotekach w Niemczech). Także antykwariusz nie kupić. Jeśli masz książki, możesz wysłać mi kopię? Oczywiście, że ponoszą koszty.
Drugie pytanie: Mam spojrzał na swojej stronie internetowej, gdzie rodzina pochodzi Hofmann. Jest tylko wskazaniem na Śląsku. Czy wiesz więcej? Moi przodkowie pochodzą ze Śląska (powiat Strelcze i Oleszno).
Pozdrowiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Hanna Hofman-Polańska
  • Z dala
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3053 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Odp: Re: Odp: Historia w. Natolin, gminia Lipie, Klobuck
Książka ma ponad 200 stron!
Ja jej nie mam obecnie.Czytałam ją kilka lat temu w bibliotece.
Moi przodkowie(Hoffman) przyszli chyba?? z głębi Niemiec ale nie jestem tego pewna.Po drodze osiedlili się w okolicy Kluczborka a potem Rębielic.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 miesiąc temu #3054 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Historia w. Natolin, gminia Lipie, Klobuck
Ronny,
prześlij mi swój adres domowy. Mam jeden egzemplarz książki więcej. Chętnie podaruję Ci ją od Towarzystwa.

pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3055 przez Ronny Heidenreich
Replied by Ronny Heidenreich on topic Re: Odp: Historia w. Natolin, gminia Lipie, Klobuck
Wyślij do mnie e-maila do heidenreichr [at] web.de i wtedy Ci mój adres. Dziękuję! Ronny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie