wieś Kotary

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #20898 przez Józef Kulawik
Replied by Józef Kulawik on topic wieś Kotary
Pani Janino proszę o jakieś bliższe dane np. daty może coś się wyjaśni. Siedzę w tym rejonie i
wiem, że po wojnie na Kuźnicy Starej mieszkał Kotara.
Z poważaniem
Józef Kulawik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #20924 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic wieś Kotary
Marku, na tej mapie tuż przy Pankówce jest zaznaczony jakiś budynek, ale nie ma napisu czy to jest młyn. W pobliżu tego przypuszczalnie młyna znajduje się kilka innych budynków, wszystkie po prawej stronie drogi z Kostrzyny do Pacanowa, czyli tak jak piszesz pomiędzy młynem, a drogą.
Mapa znajduje się AGAD i jest zeskanowana na ich komputerze. Pewnie więc jeżeli to kogoś interesuje z zamówieniem nie powinno być problemu. Wykonałem kilka zdjęć z monitora, mogę przesłać zainteresowanym na meila. Proszę o wiadomość na priv z podaniem meila.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22324 przez Janina Ogórkiewicz
Replied by Janina Ogórkiewicz on topic wieś Kotary
Witam serdecznie. Dawno mnie nie było na TGZC, myślę jednak, że Pana prośba o dane nadal jest aktualna. Dotarłam do swoich przodków, ale wszyscy są z Kłobucka, oprócz mojej prababci Tekli Salińskiej. Tak przynajmniej przypuszczam, bo jakby zapadła się pod ziemię. Nic sie o niej nie dowiedziałam, istnieje tylko jako matka siedmiorga dzieci w każdym z aktów ich urodzenia.
Mój praprapradziadek Andrzej Kotarski ( ur. 1794) ożenił się z Katarzyną Kozłowską (ur. 1997). Mieli dziesięcioro dzieci. Ich syn Stanisław (ur. 1826) pojął za żonę Salomeę Nowakowską (ur.1827). Z sześciorga dzieci ich syn Adam Tomasz (ur.1855) ożenił się z Teklą Salińską (ur. jak wynika z akt urodzeń siedmiorga dzieci, między 1859 a 1867 rokiem).
Otrzymałam informację, że dużo Salińskich było w Lipowczycach, niestety, żadnej Tekli. Nie wiem jak zdobyć akt małżeństwa Adama i Tekli. Ich pierwsza córka ur. sie w III. 1882 r., mogli więc wziąć ślub w latach 1880-1881. Z aktu miałabym więcej informacji. Będę, Panie Józefie, wdzięczna za wskazówki, bo nie mam jeszcze wprawy w poszukiwaniach. Łączę najlepsze życzenia zdrowia i pomyślności na cały Nowy Rok.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #22344 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic wieś Kotary

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22674 przez Marek Kotarski
Replied by Marek Kotarski on topic wieś Kotary
Witam!
Znalazłem przodka Karola Kotarskiego ur. około 1768r. zm. 26.01 1824r. w Borze Zajacińskim.
Zonatego z Ewą Glinką ur. około 1771r. zm.08.07.1848r. Może ktoś z państwa wie cokolwiek o jego pochodzeniu. Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #22708 przez Janusz Kopacz
Replied by Janusz Kopacz on topic wieś Kotary
Witam,
Nie wiem czy Panu pomogą poniższe informacje, ale może coś się przyda.
Rodziną Kotarskich z Kostrzyny-Smolnika, później Kotary, zajmuję się od dosyć dawna. Poszukiwany przez Pana przodek – Karol Kotarki, to najprawdopodobniej syn Tomasza i Franciszki Kołodziejczyk urodzony w 1765 roku w czasie gdy Tomasz posługiwał się jeszcze nazwiskiem Pilśniak. Metryka chrztu Karola znajduje się w księgach parafii Starokrzepice. Kilkoro ich dzieci ochrzczono także w Przystajni. Z niewiadomych dla mnie powodów, trzej bracia: Dominik z Pacanowa, Jan i Tomasz ze „Smolnika do Kostrzyny należącego” (później są to Kotary) ok. 1768 – 1770 roku zmienili nazwisko na Kotarski (można to sprawdzić wpisując w wyszukiwarce nazwiska: Pilśniak, Piśniak, Kotarski). Jednak pamięć o tym, że kiedyś nazywali się Pilśniak pozostaje jeszcze długo. W metryce z 1822 roku pisze się „Kotarski czyli Pilsniak” lub „Panna Maryanna Kotarska czyli Pilśniakowka, …córka Franciszka Pilśniaka Rolnika w Smolnikach zamieszkałego”, przy czym od razu dodam, że matka Marianny nie nazywała się z domu Kotarska. Takich metryk jest więcej.
Ślub Karola i Ewy odbył się najprawdopodobniej w Truskolasach, ale jak wiadomo z tego forum, stare księgi metrykalne spłonęły wraz z kościołem.
Na początku napisałem „najprawdopodobniej” ponieważ w parafii Kłobuck występuje nazwisko Kotarski, Kotarka, Kotara, ale nie znalazłem jak dotąd ich powiązania z Kotarskimi z Kostrzyny i Kotar.
Poniżej odnalezione przeze mnie dzieci Tomasza i Franciszki.

- Karol Pilśniak ur.3.12.1765 – chrzest w Starokrzepicach
- Franciszek Jaksa Pilśniak ur.28.01.1768 Kotarszczyzna – chrzest w Starokrzepicach
- Piotr Paweł Kotarski ur.2.06.1770 Smolnik – chrzest w Przystajni
- Monika Kotarska Pilśniak ur. .05.1773 Kostrzyna – chrzest w Starokrzepicach
- Jadwiga Kotarska ur.1774- 1775 zmarła 1780 roku w wieku 5 lat
- Agnieszka Kotarska ur. 4.01.1776 Kostrzyna – chrzest w Starokrzepicach
- Katarzyna Kotarska ur. 12.04.1778 Kostrzyna – chrzest w Starokrzepicach, zm 1778 roku
- Łukasz Kotarski ur.10…..1779 Kostrzyna – chrzest w Starokrzepicach, zm 9.10.1793 roku
- Błażej Kotarski ur…7.01.1782 Smolnik – chrzest w Przystajni.
- Julianna Kotarska ur.13.11.1784 Kotarskie – chrzest w Przystajni
- Małgorzata Kotarska ur.13.06.1786 Kotarskie – chrzest w Przystajni

Jeżeli będzie Pan zainteresowany tymi informacjami to proszę o wiadomość na priv z podaniem meila.
Pozdrawiam
Janusz
The following user(s) said Thank You: Hanna Hofman-Polańska, Danuta Blachnicka-Łebek, Wiesław Macoch

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie