Przodkowie z Czech i Moraw

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5692 przez Maria Mazurek
Replied by Maria Mazurek on topic Odp: Przodkowie z Czech i Moraw
Witam
Kolejny raz przejrzałam to, co mi przysłałeś. Żałuję, że nie znam języka i nie potrafię sobie przetłumaczyć. Nie śmiem Cię o to prosić, bo na pewno Ty potrafisz. Zastanawiam się, czy gdzieś opublikowałeś coś o kolonistach Huty Starej.
Pozdrawiam Maria M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #5693 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Przodkowie z Czech i Moraw
Najważniejsze dane ci wynotowałem. Zresztą nie wszystko jestem w stanie odczytać. Jeżeli czegoś nie wiesz, pytaj. Chętnie zobaczyłbym akt ślubu Wederówny z Szamalem, jeżeli jesteś w posiadaniu jakiejś kopii. Co do Huty, przymierzamy się do jakiegoś opracowania, jednak póki co jesteśmy w fazie zbierania danych źródłowych. Cieszę się, że mogłem pomóc. W wolnej chwili może rozejrzę się jeszcze za Szamalami z tej parafii.

pg
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #5694 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Przodkowie z Czech i Moraw
Tu wspomniany w metryce chrztu akt zgonu Józefa Szamala
actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/4258/?strana=14

zgon: 23 lipca 1865 (červenec, w odróżnieniu od červen - czerwiec)
g. 10 rano
pogrzeb: 25 lipca 1865
g. 11 rano
dom nr 27 w Boseniu
Šamal Josef, szynkarz (hospodský) i rolnik z Bosenia nr 27, tam urodzony i zamieszkały (?), syn zmarłego Jana Šamala szynkarza z Bosenia nr 27 i zmarłej matki Barbary z domu Šamalowej z Knieżmostu

czyli Wacław Szamal przyszedł na świat w Boseniu?

pg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #5695 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Przodkowie z Czech i Moraw
Ok
mam odpowiedź na swoje pytanie ;)
Jest urodzenie Waclawa Šamala; może twojego :)
* 11/6/1850 Bosen nr 27; g. 5 rano
~ 12/6/1850 Bosen

ojciec: Josef Šamal, szynkarz z Bosenia nr 27, ślubny syn zmarłego Jana Šamala z (???; ale zapis chyba błędny) i Barbary z domu Šamalowej z Knieżmostu nr domu 60
matka: Anna córka ślubna gospodarza (sedlák) Josefa Žďárskiego (Žďárský) z Loukova nr domu 8 i Katarzyny Bicikowej /?/ z Stverzyna /?/

actapublica.eu/matriky/praha/prohlizec/4134/?strana=14

pg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu #5696 przez Maria Mazurek
Replied by Maria Mazurek on topic Odp: Przodkowie z Czech i Moraw
Przeglądałam po raz kolejny to co mi przysłałeś i nie do końca sie zgadzam. Co do urodzenia Johanna Schamal, ojca Josefa to się zgadzam. Myślę, że to właśnie on, co do zgonu Josefa Schamala też się zgadzam. Natomiast jakoś nie do końca się zgadzam ze zgonem Jana Schamala, ojcem Barbary. Wydaje mi się, że Barbara nazywała się Schamal po ślubie z Johannem Schamal, więc jej ojciec nie może być Jan Schamal, chyba, że jej panieńskie nazwisko też Schamal. Trochę to pokrętne, ale chyba rozumiesz.
Wydaje mi się, że Wacław to niestety nie mój Schamal, który wg wyciągu ślubów urodził się w Pabianicach w roku około 1867. Ślub brał w 1892 r w Pabianicach w wieku 25 lat.Jego ojcem był Josef Schamal, matką Franziska Miller. Mam ich akt małżeństwa.
Myślę, że będzie dobrze jak wyślę Ci to co mam odnośnie Schamalów.
Pozdrawiam Maria M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
12 lata 1 miesiąc temu #5697 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: Przodkowie z Czech i Moraw
No właśnie Barbora też Šamalówna z domu ;) Wynika to dosłownie z aktu urodzenia Józefa.
Józef Szamal, ojciec Wacława urodzonego w Pabianicach musiałby być więc bratem Wacława, którego znalazłem.
Info możesz podesłać na piotr.gerasch@gmail. com
pg

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie