miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6251 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Georg Niemczyk , syn Urbana. Akt znania w Nowej Wsi - i to wyjaśnia sprawę. Jego wybranka była panna z Jastrzębia, Marianna Mucówna, a ta należała do parafii Koziegłowy, tak jak wszyscy moi "podopieczni" z Kamienicy Polskiej. Zaglądam do swoich notatek sprzed lat i widzę, że Georg mieszkał sobie na folwarku Jana Bendy, Ślązaka w Klepaczce.
Jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, by szukać ( godzinami!)jakichś akt u mormonów. A nadal nie ma kto zając się indeksacja Poczesny ( superpoprawnie: Poczesnej) , gdzie tkwi wiele odpowiedzi na zagadki genealogiczne.

Mój "nos" mówi ,że Niemczykowie zjawili się w Dębowcu (parafia Poczesna), który niemieccy koloniści nawali Uferlandem. Tyle,że w moim wykazie mam tylko Konstantego Niemczyka , syna Hieronima, urodzonego w Koziegłowach w 1837 r. [Genealogii Niemczyków nigdy nie robiłem] .
Niech Piotr Gerasch męczy się, z jakiej "niemieckiej" krainy Niemczykowie w okolice Koziegłów przybyli. Najczęściej był to Górny Śląsk , rzadziej Morawy. Moim kamieniczanom z Gór Orlickich w Czechach w rubryce :skąd przybyli wpisywano : z Austrii.
Jeśli ksiądz napisał "z kraju austriackiego" , to najczęściej odnajdywałem delikwenta w okolicach Krakowa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 9 miesiąc temu #6252 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Żartowniś... Póki co znalazłem ślub Niemczyka w Żarkach, jeszcze w XVIII wieku.
pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6253 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Ha, a jak mam się czuć po urlopie?

Gdybym miał szukać sukiennika , albo czeladnika wżenionego do rodziny sukiennikow to poszedłbym za statystyka. Poza Leżajskiem najwięcej Niemczykow maja okolice Cieszyna. A wiadomo,że tam biegła granica. Slask puski i austriacki.
Zatem raczej slezskomoravski kraj.

pl.wikipedia.org/wiki/Kraik_hulczy%C5%84ski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6254 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Ps
A gdzie pochwała za info , że Georg mieszkał sobie w Klepaczce nad Wartą u Ślązaka Bendy? "Korzeni" nie czyta się. ba, nawet rzadko się do nich pisze!
Z przymrużonym okiem.
[cd na stronach priv. - przypis; między nami viceprezesami]

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6255 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
154. Wincenty Niemczyk 1885 (Ignacy i Elżbieta Sojska)
154. Ignacy Niemczyk 1848 (Hieronim i Antonina z Barczyków) (2) ż. Józefa z Łaszkiewiczów?
154. Ignacy Niemczyk 1848 ż. Elżbieta Sojska 1847 (Wojciech i Marianna Benduska)

Koziegłowy.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6256 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Wiele informacji widzę i wdzięczny jestem niezmiernie! Jeśli mowa o "Korzeniach" to napisałem z mojej prywatnej skrzynki maila na adres Szanowniej Redakcji (iż wszelkie numery o Niemczykach chętnie nabędę), ale do dzisiaj nie dostałem zwrotnej odpowiedzi. Chociaż ukończyłem pół wieku, to dopiero od końca roku 2011 zajmuję się genealogią moich Rodzin, chcąc Dzieciom naszym jakieś informacje zostawić. Jako nowicjusz w badaniach genealogicznych i mający mało czasu na przemieszczanie się zostaje "family search". Mama moja, Dąbrowska, pochodziła z parafii Świnice Warckie, które nie są widoczne na "family search", to cały czas, tj. wieczory, poświęcami Niemczykom.
Już niezłą rozrywkę miałem z aktem chrztu Franciszka, gdy jego akt ślubu wspominał o wsi Lgota, na którą natrafiłem już w 4. parafii.
Family search ma sporo fałszywych linków, błędów w zdjęciach, braki pewnych stron. Zatem jestem "głodny" każdej informacji o Niemczykach i pokrewnych!
Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie