inż. Władysław Bogusławski

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #12441 przez Ewa Żak
Replied by Ewa Żak on topic inż. Władysław Bogusławski
Sądziłam,że inż.W.Bogusławski związany był z kop.Reden.O kop.Flora słyszałam,ale jakoś kojarzyłam ją z Sosnowcem.Nigdy nie sprawdzałam jej lokalizacji,a tu taka niespodzianka.Teraz już wiem,że to dwie różne kopalnie,choć położone były blisko siebie.Jeśli chodzi o Emilię Zalassowską to pochodziła z Żelisławic par.Siewierz.Szukałam Ich aktu ślubu w Siewierzu i B-nie,ale go nie znalazłam.
W Dąbrowie zamieszkał również brat Emilii Hipolit Bolesław Zalassowski,który żeni się w 1888r z Anną Jasińską.To wszystko co na ten temat wiem.Postaram się zrobić zdjęcie tego pomnika.

Pozdrawiam
E.Żak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #12459 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic inż. Władysław Bogusławski
do ktorego rodu nalezal Seweryn Boguslwski , maz Leontyny, wlasciciel Starokrzepic ?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13408 przez Witold Drzazga
Replied by Witold Drzazga on topic inż. Władysław Bogusławski
Witam Panie Krzysztofie. Bardzo miło że odnalazłem kogoś z rodziny inż.Władysława Bogusławskiego. Poszukuję wiadomości w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Wilkowiecka oraz Stowarzyszenia "Wilkowiecko-Mała Ojczyzna". Wilkowiecko było wsią prywatną,a właścicielami bły zamożne i znaczące rody dla regionu i kraju. Ostatnim z nich był inż. Władysław Bogusławski,który sprzedał majątek miejscowym rolnikom,dzięki czemu Wilkowiecko w okresie międzywojennym było jedną z najbogatszych wsi w okolicy.Pierwszą informację o Władysławie odnalazłem w gazecie "Tydzień" z 25.05./7.06.1903 r.z której wynika, że inż. Władysław Bogusławski był wtedy dyrektorem stowarzyszenia rolnego guberni piotrkowskiej. Następnie dotarliśmy do miejsca pochówku Władysława tj. cmentarz św. Rocha w Częstochowie,pochowany jest w grobie tak jak Pan to opisuje. Natomiast jego żona Sabina pochowana jest w grobie razem z ojcem Władysława-Edwardem Wojciechem oraz synem Władysława-Alfonsem. Napis znajduje się na samym dole/zasłania go posadzony tam bluszcz/.Od ubiegłego roku odwiedzamy te groby i jeżeli Pan pozwoli to możemy objąć opieką.Następnym razem przekażę Panu więcej informacji które zebrałem. Pozdrawiam Drzazga Witold
.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #13964 przez Krzysztof Boguslawski
Replied by Krzysztof Boguslawski on topic inż. Władysław Bogusławski
I ja witam. Rozmawialem z moja siostra w Warszawie I objecuje ze zajmiemy sie grobami na cmentarzu Sw Rocha. Wiem o trzech. Nie chce trudzic Pana opieka and grobami mojej rodziny, I bez tego czujemy sie winni.
Ale jak rozumiem interesuje sie Pan regionem z ktorym moja rodzina byla zwiazana. Gdyby znalazl Pan cos o Waclawie Boguslawskim, to bylbym wdzieczny. Ostatnio popracowalem troche I znalazlem moc informacji o Alfonsie Boguslawskim, o ktorego istnieniu ledwie wiedzialem. Byl Przyrodnim bratem mojego dziadka I mial bardzo interesujace zycie. Zdawal sie wyprzedzac epoke, a ja nic o nim nie wiedzialem. Teraz czas an odkrycie Waclawa I licze na Pana pomoc. Jest on drugim tajemniczym bytem w naszej rodzinie.
Serdecznie Pana pozdrawiam I dziekuje za mile slowa. Nie wiem w jakim stopniu interesuje Pana region a w jakim ludzie z nim zwiazani, ale wszystkich potomkow Wladyslawa jestem w stanie wyliczyc z pamieci. A Pan mi pomoze z Wackiem. Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
The following user(s) said Thank You: Witold Drzazga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 dni temu #13965 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic inż. Władysław Bogusławski
Inż. Władysław Bogusławski w Częstochowie kojarzony jest głównie z dużej inwestycji na Zaciszu (koszary wojskowe) - udziałem w delegacji do Petererburga, która wyjednała koncesję na Kolej Herbską, prezesowaniem Straży Ogniowej ( 1906-1909), udziałem w komitetach budowy katedry i odbudowy wieży jasnogórskiej.
W księdze ludności Stradomia wśród czterech jego synów , poza Alfonsem i Zygmuntem, także: Wacław (ur. 1893) i Tadeusz (ur. 1895).
The following user(s) said Thank You: Witold Drzazga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 6 dni temu #13966 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic inż. Władysław Bogusławski
Transakcje majątkowe Boguslawskich znajdują się niewątpliwie w aktach notarialnych przechowywanych w Arch. Państwowym w Częstochowie. Notariat częstochowski jest bardzo dobrze opracowany źródłowo a pracownicy czytelni AP (p. Michał) służą pomocą.
The following user(s) said Thank You: Witold Drzazga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie