Wieś Zwierzyniec

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #16689 przez Mirek Wysocki
Replied by Mirek Wysocki on topic Wieś Zwierzyniec
Do Pana Henryka
Szukając genealogii nazwiska Kochel domyślałem się, że może pochodzić z Niemiec, ale nie znalazłem żadnego potwierdzenia. Ostatnio moja kuzynka, która też szuka wspólnych korzeni, przekazała mi, że Kochlowie w okolicach Panek mogli pojawić się w XIII i XIV w. wraz z przybyciem Sasów, którzy zwolnieni ze służby wojskowej osiedlali się w tych okolicach. Ciekawa teoria wymagająca jeszcze wielu poszukiwań.
Ostatnia9 lata 4 miesiąc temu edycja: Mirek Wysocki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16690 przez Mirek Wysocki
Replied by Mirek Wysocki on topic Wieś Zwierzyniec
Do Pana Krzysztofa.
Proszę mi powiedzieć, czy w tych dokumentach uwłaszczeniowych, znajdujących się w archiwum w Częstochowie, znajdują się dokładne informacje dotyczące poszczególnych rodzin, ile ziemi dostali i ewentualna lokalizacja ich gospodarstwa.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16691 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Wieś Zwierzyniec
gw.geneanet.org/brumar?lang=fr;pz=lina+s...p=katharina;n=kochel


Mam wiecej Urkund Dokumentow z tego nazwiska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #16693 przez Mirek Wysocki
Replied by Mirek Wysocki on topic Wieś Zwierzyniec
Do Pana Szymona.
Znalazłem wspólny mianownik.
Rodzice Andrzeja Kochla - Józef Kochel (ur. 1797?) i Józefa z d. Pośpiech (ur. 1815?) pobrali się 14.05.1832 r., gdzie Józef był bratem Walentego Kochla mojego 4 x pradziadka. Ich rodzice to Michał Kochel i tu mam problem ponieważ był on dwukrotnie żonaty z Heleną i Zuzanną z d. Grzyb. Z Heleną na pewno miał dwóch synów Michała i Wojciecha (jak podaje "Spis ludności województwa krakowskiego 1790-1791).
Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Iwona Strzelczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16766 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Wieś Zwierzyniec

Mirek Wysocki napisał: Do Pana Krzysztofa.
Proszę mi powiedzieć, czy w tych dokumentach uwłaszczeniowych, znajdujących się w archiwum w Częstochowie, znajdują się dokładne informacje dotyczące poszczególnych rodzin, ile ziemi dostali i ewentualna lokalizacja ich gospodarstwa.


To nie są dokumenty uwłaszczeniowe, tylko księga wieczysta Dóbr Narodowych Ekonomii Iwanowice w skład których wchodził również Zwierzyniec. W księdze Ekonomii Iwanowice odnotowano odejście ziemi dla włościan Zwierzyńca w 1868 r. Każda stara księga wieczysta miała z tyłu kieszeń na załączniki, niestety większość załączników nie zachowała się do naszych czasów. Do Ekonomii Iwanowice załączniki również zaginęły, a tam mogły być tabele likwidacyjne czyli nadawcze z dokładnym wykazem uwłaszczonych włościan. Takie tabele posiadali też sołtysi danych miejscowości, ale przeważnie po jakimś czasie zdawali je do urzędu gminy. Archiwum w Częstochowie nie posiada akt gminy Opatów z okresu sprzed 1945 r. Najstarsze dokumenty sięgają 1950 r. - Gminna Rada Narodowa w Opatowie. Są jeszcze inne dokumenty z urzędu gminy Opatów do 1990 r. Należałoby sprawdzić w archiwum. Być może te tabele są jeszcze do dziś w urzędzie gminy Opatów, ewentualnie w starostwie w Kłobucku.
The following user(s) said Thank You: Mirek Wysocki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16898 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Wieś Zwierzyniec
DLA MIRKA

Stroje z Miejscowosci Kochel

Jest to najstarsza miejscowosc gdzie pochodzi nazwisko Kochel

Pierwsze wzmianki to 788r

Byl tam Klasztor Benedyktynek

W 955r Wegrzy zniszczyli Klasztor i potem nie zostal odbudowany

Kosciol Katolicki odbudowano w 1071r
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie