Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23624 przez Tomasz Kukuła
1 skan
urodzona Agnieszka, córka Mateusza/Macieja (?) i Katarzyny Trzepizurów

3 skan
z aktu ślubu odczytałem, że Jakub Trzepizur to kawaler, świadkami ślubu byli Urban Socha i Szymon Trzepizur - obaj ze wsi Trzepizury.
Nie ma nic o rodzicach, takie bardziej szczegółowe, opisowe akta metrykalne wprowadził dopiero Napoleon po 1809 roku.
Popatrz jeszcze na sąsiednie akty ślubu z tej strony - są dwa z Brzózki, panny młode to Glińska i Trzepizurowna. Błaszczyki, Brzózka i Trzepizury to sąsiadujące ze sobą wsie.
Wczoraj przeglądałem księgę ze ślubami z Konopisk 1791-1810, szukając ślubu Jakuba Trzepizura i trafiłem zupełnym przypadkiem na ślub mojego Mikołaja Hmielowskiego z Wąsosza.

Pozdrawiam
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Tomasz Kukuła od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24246 przez Tomasz Kukuła
Coś nowego Łukaszu?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24515 przez Łukasz Syguda
Niestety nie i bardzo nad tym ubolewam. Do 1800tnego roku szukało się świetnie im dalej to robią się schody a szukanie wymaga sporo czasu. Obecnie rozpocząłem szukanie potomków od strony ojca i już jestem nad 7mym pokoleniem nade mną. Oraz od strony mojej mamy matki która pochodziła od Stryjasiów a jak szukałem pokrewieństwa to właśnie nazwisko wcześniej było pisane jako Stryjasiak :)
Jak się z tym uporam to wezmę się za Trzepizórów. Nawet nie wiesz jak mnie korci poznanie rodziców Michała Trzepizura

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #31871 przez Tomasz Kukuła
Witaj Łukaszu,
z zamieszczonych właśnie indeksów urodzeń w parafii częstochowskiej w latach 1713-1725:

1716 / nr aktu 108 / miejscowość Blachownia / data sporządzenia aktu 23.9.1716 / rodzice Tomasz Trzepizur i Marianna / urodzony Michał
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #31884 przez Danuta Blachnicka-Łebek
Replied by Danuta Blachnicka-Łebek on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
Witam. Robiłam dla koleżanki wywód Trzepizurów. Mam akt ślubu Ludwiki Pasieka i Marcina Trzepizur ale to akt 33/1838/Truskolasy. Pasieka Ludwika ur 25.03.1820 a Marcina Aktu ur nie mam. Ta rodzina ok 1848 roku przeniosła się do Zagórza - dzisiaj Kłobuck.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu - 6 lata 4 miesiąc temu #31888 przez Sławomir Binczak
Replied by Sławomir Binczak on topic Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka
4.08.1814 w Koziegłówkach Petronela Trzepizur (ur. ok. 1787) wychodzi za mąż za Stanisława Dyrkę (ur. ok. 1768). Miejscowość Mysłów. A tu ich dzieci.

Sławek

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
Załączniki:
Ostatnia6 lata 4 miesiąc temu edycja: Sławomir Binczak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie