Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #2975 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
zwłaszcza zgony osób o tym nazwisku (ew.nazwisku panieńskim - rutynowo: daty, rodzice...

dziękuję Panu bardzo za ofertę pomocy :-)
pozdrawiam
Włodek Stefani

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3056 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Witam,
czy akta z Kruszyny już wróciły z digitalizacji? Konkretnie chodzi mi o dostępność w AACz akt sprzed 1808 r.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3057 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Witam!

Niestety w parafii Kruszyna nie było tak wczesnych lat, dygitalizowano księgi od 1840 roku. Skanów jeszcze nie ma.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3064 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
A więc tak czy inaczej trzeba nadal "prosić" o księgi z wcześniejszych lat na parafii. Wygląda na to,że nie zostały zdygitalizowane.
Ponad wszelką wątpliwość przepisałam tam akt chrztu mojego prapradziadka z 1828 roku.
Mam też informacje z Wrocławia. Przejrzałam wszystkie mikrofilmy w Ossolineum "Księgi parafialne Kruszyny" i dobra wiadomość - są udostępniane w ramach wypożyczeń między bibliotecznych.
Czytelność zadowalająca. Duplikaty w Warszawie, jak pisałam.
Z nazwisk osób zainteresowanych kwerendą zauważyłam tylko nazwisko Worwąg - w identycznej pisowni(niektóre przypadki zanotowałam, proszę o konkrety na PW - może uzupełnię).
Numery mikrofilmów:2487(dla 6100/II,6101/II,6102/II),2488(dla 6104/II,6105/II,6106/II)i 1050(dla 6103/II).
Pozdrawiam,Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #3071 przez Mirosław Drożdż
Replied by Mirosław Drożdż on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Pani Tereso.
Czy byłaby pani tak uprzejma i przy następnej bytnosci w Ossolineum sprawdziła czy są tam jakiekolwiek archiwalia z parafii z Grodźca tego koło Będzina.
Z góry dziękuję.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #3073 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Bywam tam, owszem, syn mieszka we Wrocławiu.
Myślę jednak,że sam dowiesz się wiele, nawet telefonicznie.Telefony biorę z internetu,tam też struktura organizacyjna. Ossolineum jest tak "przepełnione" jak większość bibliotek w kraju. Na około 14 czytników w Pracowni Mikroform przez około 2 godziny byłam jedynym czytelnikiem...
Podzwoń,myślę,że Twój telefon będzie przyjęty z radością...Zacznij od działu - Katalog kartkowy i potem jeszcze kolejno po wybranych przez Ciebie pracowniach...Zawsze lepiej być umówionym, mnie nie sprawdzano nawet karty, wystarczył DO.
Przyznam jednak, że parę razy znajdowałam poszukiwaną pozycję dopiero po kolejnej bytności i pomocy pracowników bibliotek z Cz-wy. Np.taki "rodzynek":
I tom poszukiwanej przeze mnie Monografii był tylko w katalogu komputerowym, a II tom tylko w katalogu kartkowym...
Powodzenia! Teresa
Ostatnia13 lata 3 miesiąc temu edycja: Teresa Z. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie