Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #3098 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Z 1816 roku brak tylko księgi ślubów; księgi chrztów i zgonów podobnie jak aneksy znajdują się w zbiorach w Łodzi.
Biorąc pod uwagę zbiory we Wrocławiu nie mamy nadal ksiąg z lat 1803-1807 oraz z okresu ok.1723-1769. I prawdopodobnie ich już nigdzie nie znajdziemy.
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #3099 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Czy sprawdzałaś również, czy we Wrocławiu są mikrofilmy o sygnaturach 6092-6097? Bo wg katalogu mikrofilmów we Wrocławiu ich nie ma, natomiast są na płytach CD (skany mikrofilmów lwowskich) i zatytułowane są jako "Księgi parafialne Kruszyny" bez dodatkowego opisu. Może tam są te brakujace roczniki:

1. Księgi parafialne Kruszyny
sygnatura płyty CD: DE-1931
sygnatura oryginału: 6092
proweniencja: Lwowska Naukowa Biblioteka im. W. Stefanyka NAN Ukrain. Oddział Rękopisów. Zespół 5 (Rękopisy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)
Liczba skanów: 54

2. Księgi parafialne Kruszyny
sygnatura płyty CD: DE-1932
sygnatura oryginału: 6094
proweniencja: Lwowska Naukowa Biblioteka im. W. Stefanyka NAN Ukrain. Oddział Rękopisów. Zespół 5 (Rękopisy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)
Liczba skanów: 309

3. Księgi parafialne Kruszyny
sygnatura płyty CD: DE-1933
sygnatura oryginału: 6095
proweniencja: Lwowska Naukowa Biblioteka im. W. Stefanyka NAN Ukrain. Oddział Rękopisów. Zespół 5 (Rękopisy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)
Liczba skanów: 415

4. Księgi parafialne Kruszyny
sygnatura płyty CD: DE-1934
sygnatura oryginału: 6096
proweniencja: Lwowska Naukowa Biblioteka im. W. Stefanyka NAN Ukrain. Oddział Rękopisów. Zespół 5 (Rękopisy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)
Liczba skanów: 265

5. Księgi parafialne Kruszyny
sygnatura płyty CD: DE-2284
sygnatura oryginału: 6097
proweniencja: Lwowska Naukowa Biblioteka im. W. Stefanyka NAN Ukrain. Oddział Rękopisów. Zespół 5 (Rękopisy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)
Liczba skanów: 396
Ostatnia13 lata 2 miesiąc temu edycja: Sławomir Worwąg od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #3100 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Nie, tego co podajesz nie przeglądałam. Zamówiłam tylko mikrofilmy dokładnie wg wykazu podanego niżej przez Michała. Więc nie wiem,co zawierają te płyty. Może odpowiedzą panie z Pracowni Mikroform? A może jeszcze kiedyś to obejrzę, ale chyba już nie w tym roku, tym bardziej, że "moich" prawie nie znalazłam.
Ponadto możesz to zamówić do Archiwum w Częstochowie, lub do Biblioteki Akademii Długosza.
Mam jeszcze pewien zamysł co do Kruszyny, jeśli będzie owocny, napiszę prywatnie.
Teresa
Ostatnia13 lata 2 miesiąc temu edycja: Teresa Z. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #3101 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
No właśnie problem jest w tym, że płyt wypozyczyć nie można, ale mam osobę we Wrocławiu, która mi to sprawdzi, jeśli oczywiście pracownia nie da odpowiedzi.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #3102 przez Teresa Z.
Replied by Teresa Z. on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Gdybyś osobiście przeglądał te zbiory to może tym razem ja poproszę Ciebie o zwrócenie uwagi na nazwisko Olszowski, wraz ze wszelkimi obocznościami tego nazwiska. Mój 3xpradziad Piotr był w latach dwudziestych XIX wieku Leśnym Wsi Łęgu (pisane z dużej litery..).
Przez kilkanaście lat kwerendy nie udało mi się znaleźć ani jego aktu chrztu, ani ślubu. Prawdopodobnie był synem Łukasza.
Teresa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #3103 przez Sławomir Worwąg
Replied by Sławomir Worwąg on topic Odp: Zasoby AACz Kruszyna i Kłomnice
Znalazłem informację w internecie, że Ossolineum sukcesywnie udostępnia swoje zdigitalizowane zbiory w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej i faktycznie jakieś stare dokumenty z innych miast już tam są! Więc jest szansa, że Kruszyna też będzie tam dostępna :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie