Rodzina Bubel - Jaworznik

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39428 przez Agnieszka Jakubowska
Rodzina Bubel - Jaworznik was created by Agnieszka Jakubowska
Dzień dobry,
poszukuję przodków o nazwisku Bubel. Moja babcia Janina Bubel ur.24.12.1925r w Jaworzniku. Jej ojciec Adam Bubel ur.21.12.1899r, a zmarł 03.05.1944r w obozie koncentracyjnym w Gross-Rosen. Na tej stronie udało mi się odnaleźć dokument ślubu pradziadków z 1925r. Nie mogę jednak znaleźć danych o prababci: Waleria Cyz.
Może ktoś wie gdzie ewentualnie szukać informacji o dacie urodzenia, czy śmierci. Czy takie dane będą dostępne w jakimś USC czy archiwum archidiecezjalnym?
Za każdą pomoc z góry dziękuję.
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu - 3 lata 11 miesiąc temu #39429 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
dobry wieczór,mam w moim drzewie Bublów ale pojawiają się na przełomie XVIII i XIX w. więc czasookres troszkę inny. Moi pochodzili z parafii włodowickiej dokładnie z miejscowości Góra Włodowska i Parkoszowice. Przenieśli się później do parafii w Irządzach. Może Pani przejrzeć księgi z tych parafii. Wracając jednak do Pani przodków, to w akcie małżeństwa ma Pani podany wiek i miejsce urodzenia Walerii. proszę zobaczyć sobie na FS USC Żarki rok 1903 akt 60 - urodzenie Walerii.  www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HY...363330401&cc=2115410
Jak podąży Pani tym tropem, i poszpera w aktach z Żarek to można natrafić na małżeństwo jej rodziców. Sugeruję przejrzeć 1890 r.Pozdrawiam i życzę miłego poszukiwania.Michał
Ostatnia3 lata 11 miesiąc temu edycja: Michał Makuch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39442 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Bardzo serdecznie dziękuję za informację. Mam właśnie taki zamiar żeby zwrócić się o akty urodzenia/śmierci do USC w Żarkach. Tematem genealogii interesuję się dopiero od niedawna dlatego też nie do końca jeszcze wiem gdzie szukać informacji. Pomyślałam też, że może zapytać w Archiwum Państwowym w Częstochowie.
Proszę mi jeszcze powiedzieć w jakim języku jest napisany akt60 z 1903r, jak rozumiem akt urodzenia Walerii Cyz?
Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz stokrotne dzięki za pomoc:)
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39443 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Akta metrykalne z Żarek znajdują się w Archiwum Państwowym w Częstochowie. Akta z tego okresu pisane są po rosyjsku.
Podstawowe informacje: 
Akt nr.60 / par. Żarki / - Jaworznik - spisany 10/22 luty 1903r - dnia wczorajszego urodziła się WALERIA.
Ojciec - Stanisław Cyz - rolnik lat 37
Matka - Franciszka Wcisło lat 30
        Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 11 miesiąc temu #39444 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Agnieszko,
Księgi metrykalne z Żarek (i nie tylko) dostępne są na portalu Family Search -  www.familysearch.org/en/  załóż darmowe konto i szukaj. Portal jest w języku angielskim, jest prosty w obsłudze. 
Część ksiąg masz dostępnych na stornie  www.szukajwarchiwach.gov.pl/
dokładny adres do Żarek:
www.szukajwarchiwach.gov.pl/zespol/-/zes...=false&_Zespol_cur=1
W zasadzie wszystkie akty metrykalne sporządzone w parafiach znajdujących się na obszarze b. Królestwa Polsiego (Królestwa Kongresowego) w latach 1869-1916 były sporządzane w języku rosyjskim.
pozdrawiam
Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #39459 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Witam,
Michał, Krzysztof wielkie podziękowania za pomoc i cenne wskazówki.
Dopiero "raczkuję" w temacie poszukiwań genealogicznych tym bardziej tego typu uwagi i porady są dla mnie ważne.
Pozdrawiam gorąco.
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie