Rodzina Bubel - Jaworznik

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41053 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Serdecznie dziękuję za pomoc, zacznę szukać według wskazówek.  Mam nadzieję, że ruszę z miejsca. Ogromni się cieszę, że zechcieli mi Państwo pomóc, no i oczywiście gratuluję ogromnej wiedzy.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41436 przez Agnieszka Jankowska
Replied by Agnieszka Jankowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Witam, moja babcia Janina Skorek z domu Bubel urodzona 1912r (nie wiem gdzie) mieszkała w Jaworzniku koło Myszkowa.
Wyszła za mąż za Władysłąwa Skorka, z którym miała 4 dzieci: Zenonę, Stanisława, Zdzisława i Zygmunta
Agnieszka Jankowska

 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41437 przez Matus Lop
Replied by Matus Lop on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Rodzina Bublów przybyła do Jaworznika z Żarek, a dokładnie z jednego z tamtejszych młynów, którego byli właścicielami. Do dzisiaj w Jaworzniku żyje rodzina o tym nazwisku.
The following user(s) said Thank You: Agnieszka Jankowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41438 przez Agnieszka Jankowska
Replied by Agnieszka Jankowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Z opowiadań mojego ojca (matka Janina Bubel 1912-1985 mieszkająca w Jaworzniku) - w jego rodzinie był "majatek" którego właściciel przegrał w karty. Sam się zastrzelił. Żona tegoż właściciela szybko zmarła a dzieci wychowali krewni. Nic więcej nie wiem
Agnieszka Jankowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 3 miesiąc temu #41444 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Dzień dobry,
dziękuję serdecznie za kontakt i niezwykle interesujące informacje. Nie miałam świadomości, że historia rodziny Bubel ma tak interesujące korzenie. Jestem pod ogromnym wrażeniem. W temacie poszukiwań genealogicznych wiem naprawdę niewiele, ale staram się poszukiwać...Cieszę się, że na swojej drodze spotykam tak wspaniałych ludzi, którzy pomagają mi i wskazują właściwą drogę. Bardzo dziękuję.
Na jednym z forum znalazłam dyskusję na temat młynów w Żarkach, podpytam tam o jakieś informację, może publikacje i będę szukać dalej.
Pozdrawiam i dziękuję,
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41647 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Dzień dobry,
wielokrotnie korzystałam z pomocy na tym forum zatem chciałabym jeszcze raz spróbować poszukać podpowiedzi. Mianowicie utknęłam na pewnym etapie poszukiwań i nie potrafię ruszyć z miejsca. Udało mi się ustalić przodków: mój pradziadek Adama Bubel (1899-1944) następnie jego ojciec Jan Bubel (lat życia nie ustaliłam) żonaty z Franciszką Gil (ślub w 1890r). Następnie rodzice Jana Antoni Bubel (ur.1803r) żonaty z Józefą Morawiec (ur.1802r) - ślub w 1851r. Do tego momentu wszyscy pochodzili z Jaworznika i udało mi się odnaleźć w/w akty.
Niestety trop się urywa na etapie rodziców Antoniego. W jego akcie urodzenia wymienieni są rodzice Franciszek Bubel i Marianna Kaptacz (Kaptaczówna) ślub w 1792r. Nie mogę jednak w żaden sposób ustalić rodziców Franciszka. Ze spisu ludności przeprowadzonego w 1792r wymieniony jest jako mieszkaniec Żarek w związku z Marianną, jeszcze wówczas bez dzieci, co potwierdzałoby dotychczasowe ustalenia. Jednak w żaden znany mi sposób nie udało mi się zidentyfikować jego rodziców. co prawda szukałam jedynie w parafii Żarki.
Jeżeli ktoś byłby tak miły i pomógł mi wskazać jakiś trop poszukiwań byłabym bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie