Rodzina Bubel - Jaworznik

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu - 3 lata 2 miesiąc temu #41648 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Ja przodków ojczystych Pani pradziadka rekonstruuję trochę inaczej:

W akcie chrztu Adama Bubla w 1899 zapisano, że jego ojciec Jan miał wtedy 34 lata i 19 V 1865 urodził się w Jaworzniku Jan Bubel, syn Franciszka, lat 35 i Agnieszki Dudkówny, lat 30 [ślub 1851]:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT...363313001&cc=2115410

Franciszek urodził się 22 I 1831 z ojca Pawła, lat 54 i matki Kunegundy, lat 40:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...363442401&cc=2115410

Wg naszej wyszukiwarki w Jaworzniku urodziło się we wskazanym czasie dwóch Pawłów Bublów: w 1776 syn Jakuba i Apolonii, a w 1778 syn Mateusza i Małgorzaty.

I jeszcze jedna sprawa: mój ojciec także był więźniem Gross Rosen od listopada 1943 do lutego 1945, zatem mógł znać Pani dziadka zmarłego tam w maju 1944. IPN dysponuje kartotekami i innymi dokumentami z tego obozu - dwa lata temu dostałem od nich dość grubą kopertę. Proszę do nich napisać i na pewno wyślą Pani wszystko, co mają na temat dziadka.
Ostatnia3 lata 2 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41649 przez Ewa Mizerska
Replied by Ewa Mizerska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Rozstrzygający jest akt ślubu Jana Bubla z Franciszką Gil, Żarki 7/1892:
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT...363353901&cc=2115410

Według tego aktu:
Jan Bubel był synem Franciszka i Agnieszki z d. Dudek
Franciszka Gil była córką Andrzeja i Tekli

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41687 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Bardzo dziękuję za wiadomości od Państwa. Informację te znacznie zmieniają kierunek moich poszukiwań. Wychodzi bowiem na to, że Franciszek Bubel małżonek Agnieszki Dudek urodził się w 1831 roku, a nie jak zakładałam w 1828r. W związku z tym jego rodzicami byli Paweł i Kunegunda, a nie jak zakładałam Antoni i Józefa. Znalazłam akt urodzenia Franciszka z 1828r dlatego myślałam, że to on był mężem Agnieszki Dudek. W ich akcie ślubu podany wiek obu nie zgadza się z datami urodzenia w aktach. Akt urodzenia Agnieszki pochodzi z 1818r, ślub z Franciszkiem w 1851r i zapis, że panna młoda miała 20 lat. Jakim cudem???
Powiedzenie, że im głębiej w las tym więcej drzew z pewnością się sprawdza w takich sytuacjach:)
Rafał Molencki bardzo dziękuję za informację dotyczące kartotek więźniów Gross-Rosen. Z pewnością skorzystam, nie mogę się doczekać na wiadomość zwrotną.
Pozdrawiam
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41694 przez Ewa Mizerska
Replied by Ewa Mizerska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Akt ślubu: Franciszek Bubel i Agnieszka Dudek, Żarki 32/1851.
Tam podano , jak nazywali się rodzice Franciszka.
I zapisany wiek Franciszka zgadza się +/-2 lata - to całkiem nieźle jak na pierwszą połowę XIXw.

Podano również rodziców Agnieszki i jej wiek w chwili zamążpójścia; także zgadza się +/-2 lata.

Agnieszka urodzona w 1818 zmarła jako niemowlę:
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:S3HT...363264301&cc=2115410

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41696 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Ewa Mizerska bardzo dziękuję raz jeszcze. Widzę, że jeszcze wiele muszę się nauczyć w temacie poszukiwań i śledzenia aktów:) Na szczęście zawsze mogę liczyć na pomoc tak życzliwych ludzi jak Pani i inne osoby na tym forum.
W takim razie muszę zmienić swój kierunek poszukiwań na Kunegundę i Pawła:)
Może mi Pani jeszcze podpowie gdzie mogę szukać aktów zgonu poszczególnych osób. Na stronie Towarzystwa znalazłam wiele aktów urodzenia i ślubu natomiast brak informacji o śmierci.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 2 miesiąc temu #41700 przez Ewa Mizerska
Replied by Ewa Mizerska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Czy przeczytała Pani akt ślubu 32/1851 z parafii w Żarkach?

Na stronie Towarzystwa nie znalazła Pani aktów, a jedynie indeksy, czyli spisy wykonane przez wolontariuszy (ogromne podziękowania dla wszystkich indeksujących!).

Księgi z Żarek są dostępne po zalogowaniu na FS. Konkretnie tu:
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...290343801&cc=2115410

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie