Rodzina Bubel - Jaworznik

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41035 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Dzień dobry,
Panie Michale już kilkakrotnie pomógł mi pan w moich nieudolnych jeszcze odkryciach genealogicznych za co bardzo dziękuję, bo informacje te okazały się bardzo wartościowe. Może mógłby mi Pan wytłumaczyć w jaki sposób poruszać się po stronie familysearch. Zalogowałam się na tej stronie i nawet udało mi się dotrzeć do akt metrykalnych z Żarek z interesującego mnie okresu życia moich pradziadków. No i dalej nie wiem jak postępować. Czy muszę przeglądać akt po akcie żeby spośród tysięcy dokumentów pisanych po rosyjsku znaleźć ten interesujący mnie, czy jest jakaś krótsza droga?...mam nadzieję że tak.
Będę wdzięczna za wskazówki, bo chciałabym znaleźć akty pradziadków.
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #41036 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Dzień dobry
Na końcu każdego rocznika jest spis alfabetyczny, zazwyczaj. Nie znając języka trzeba po prostu szukać tych spisów, rok bedzie zapisany cyfrą wiec nie problem.
Ja szukałam jak po rosyjsku pisze się moje nazwiska i szukałam ich w spisach. A o jakie nazwiska chodzi?
Ostatnia3 lata 5 miesiąc temu edycja: Joanna Bożek od. Powód: Gramatyka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41037 przez Agnieszka Jakubowska
Replied by Agnieszka Jakubowska on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Dzień dobry,
dziękuję za zainteresowanie i wskazówki w sprawie poszukiwań. Obecnie poszukuję daty śmierci mojej prababci Walerii Cyz , po ślubie Bubel. Mam akt urodzenia z 1903 oraz akt ślubu z pradziadkiem Adamem Bubel.
Jeżeli byłyby takie dokumenty to chciałabym dotrzeć do aktów ślubu prapradziadków: Stanisława Cyz z Walerią Wcisło (1890 rok prawdopodobnie) oraz Jan Bubel z Franciszką Gil. Dzięki temu dotarłabym na pewno do dat urodzenia, a potem może do rodzeństwa, daty śmierci i tak dalej, ale to już w sferze marzeń bardziej. Póki co zaczynam dopiero poszukiwania i na każdym kroku pojawia się jakiś problem. Mam jednak nadzieję, że dzięki pomocy takich osób jak tutaj i na innych forach poczynię jakieś postępy. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Agnieszka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41039 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Spróbuje coś znaleźć, ale o tłumaczenie musi się Pani sama postarać. Aktu zgonu prababci to raczej nie będzie w internecie. Raczej w USC, no chyba że zmarła bardzo młodo, bo do archiwum trafiają zwykle dokumenty po ok 100 latach. Prosze o maila na priv

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu - 3 lata 5 miesiąc temu #41041 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Agnieszko,

jeżeli chodzi o księgi na portalu FS to niestety, jeżeli z danej parafii nie ma indeksów na portalach genealogicznych to pozostaje przeglądanie ręczne, stronnica po stronnicy. Taka już mrówcza praca genealoga, ale ile daje radości.  

Zazwyczaj każdy rok kończy się spisem (skorowidzem), w którym zawarte są dane za cały rok. Choć bywają też księgi gdzie spisów nie ma albo uległy zniszczeniu. 

Jeżeli chodzi o Twoje poszukiwania, to być może natrafiłem na jeden z poszukiwanych aktów: Żarki, 1892 r., akt nr 7 – małżeństwo zawarli Jan Bubel z Franciszką Gil

Drugiego ślubu nie widziałem, co nie jest równoznaczne z jego brakiem. Mogłem coś przeoczyć, bo spojrzałem bardzo pobieżnie i tylko na kilka lat. Poza tym małżeństwo zawierano w parafii panny młodej, więc nie koniecznie  musiały być to Żarki.

W odniesieniu do aktu zgonu, to również sądzę, że nie znajdziesz do w internecie, ale skoro to Twoja babcia USC udzieli Ci niezbędnych informacji zadzwoń albo napisz maila – obecna sytuacja sprzyja otrzymywaniu informacji na odległość. 

Pozdrawiam Michał 
Ostatnia3 lata 5 miesiąc temu edycja: Michał Makuch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 5 miesiąc temu #41042 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Rodzina Bubel - Jaworznik
Akt 47. 1890 M Franciszka Wcisło i Stanisław Cyz
1866.04 21. Ur Stanisław i ten akt jest już po polsku więc możesz szukać dalej

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie