Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24579 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Niestety to już diecezja Kielecka, nasze możliwości tam nie sięgają.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24586 przez Marzanna Sołtysiak
Replied by Marzanna Sołtysiak on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.

Jacek Tomczyk napisał: Niestety to już diecezja Kielecka, nasze możliwości tam nie sięgają.


Wiem ze diecezja kielecka nawiasem móiac w AD nie maja nic. Malo pojawiam sie na tutejszym forum stąd moj brak wprawy chcialam dowolac sie do postu kilka postów wczesniej gdzie jeden z uzytkownikow pisal ze jego przodkowie byli włascicielami Dobrogoszczyc. taka mialam intencje w wyszlo inaczej. Sprubuje teraz napisac jeszcze raz z cytatem tamtego postu.
Marzanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24587 przez Marzanna Sołtysiak
Replied by Marzanna Sołtysiak on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.

Tomasz Szyrmer napisał: Właśnie poszukuję ksiąg parafialnych ze Staromieścia z lat 1865-1868.Przeszukałem już roczniki dostępne w Kielcach i Częstochowie.Brat mojego pradziadka i jego żona byli właścicielami Dobrogoszczyc.Szukam aktu urodzenia ich syna Leonarda Schirmer [ur. około 1866-67} i być może aktu zgonu brata pradziadka Edwarda Schirmer.Akt zgonu jego żony Marii znalazłem w księgach z parafii Kroczyce.
Jeżeli ktoś z państwa ma dostęp do tych ksiąg proszę o skan lub zdjęcie tych aktów.
Pozdrawiam,
Tomek


Witam prosze o info czy ma Pan cokolwiek o Dobrogoszczycach? Moi przodkowie włoscianie ok 1820 urodzili sie tam. Czy udalo sie Panu jakos dotrzec do parafii do ksiąg Staromieścia?
Bede wdzieczna za wszelkie info.

Marzanna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #24589 przez J K R
Replied by J K R on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.

Tomasz Szyrmer napisał: Właśnie poszukuję ksiąg parafialnych ze Staromieścia z lat 1865-1868.Przeszukałem już roczniki dostępne w Kielcach i Częstochowie.Brat mojego pradziadka i jego żona byli właścicielami Dobrogoszczyc.Szukam aktu urodzenia ich syna Leonarda Schirmer [ur. około 1866-67} i być może aktu zgonu brata pradziadka Edwarda Schirmer.Akt zgonu jego żony Marii znalazłem w księgach z parafii Kroczyce.
Jeżeli ktoś z państwa ma dostęp do tych ksiąg proszę o skan lub zdjęcie tych aktów.
Pozdrawiam,
Tomek


Czy to czasem nie jest ten poszukiwany>>
ślub 1895r. akt nr 98 Leonard Stanisław Schirmer oo Maria Kazimiera Markiewicz, Warszawa, parafia św. Andrzej
zgon 1860 akt 346 Edward Schirmer Łódź św. Trójca (ewang.)

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: J K R od. Powód: .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24592 przez Tomasz Szyrmer
Replied by Tomasz Szyrmer on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Tak. Akt ślubu dotyczy "mojego" Leonarda i "mojej"Marii bo młodzi byli ciotecznym rodzeństwem.
Natomiast akt zgonu dotyczy innej osoby.
W parafii od sierpnia 2015 jest nowy proboszcz.Rozmawiałem z nim telefonicznie i odniosłem pozytywne wrażenie.Już nie jest dla mnie to taka ważna sprawa bo akt urodzenia Leonarda znalazłem właśnie w alegatach do jego ślubu.
W 1859 mój prapradziadek Ernest Schirmer kupił Kroczyce, Dobrogoszczyce i Rzędkowice i nie miałem powodu by interesować się wcześniejszymi latami.
Istnieje księga hipoteczna Dobrogoszczyc jednak założona właśnie około 1860.
Tomek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #24618 przez J K R
Replied by J K R on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.

Tomasz Szyrmer napisał: Akt ślubu dotyczy "mojego" Leonarda i "mojej"Marii bo młodzi byli ciotecznym rodzeństwem.


To bardzo bliska rodzina (kuzyni) i otrzymali ślub????
Zdaje się, że dopiero od 5 pokolenia jest taka możliwość ślubu/małżeństwa w wyznaniu katolickim.

Pozdrawiam JKR.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie