Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #34646 przez Matus Lop
Replied by Matus Lop on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
W archiwum znajdują się akta tej parafii do 1914 roku, więc podejrzewam, że akta z roku 1937 są jeszcze na terenie Staromieścia.  Proponuje znaleźć w google numer telefonu na plebanie i spróbować poprosić, czyby ksiądz nie sprawdził dla Pani tego aktu. 
Mateusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39044 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Odpowiedź:Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia
Niestety, link nieaktywny..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #39389 przez Karolina Siewierska-Paulewicz
Replied by Karolina Siewierska-Paulewicz on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Dzień dobry - chciałam jeszcze podbić dyskusję. Czy w sprawie aktów ze Staromieścia wiadomo coś więcej? Potrzebuję takich sprzed 1819 roku, łudzę się i z odrobiną nadziei zapytuję... :)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #39397 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
W Genbazie jest tylko Lelów od 1813 roku:     metryki.genbaza.pl/genbaza,list,59890,1
Ale zastanawiam się, czy przypadkiem nie chodzi o parafie Stary Korczyn i Nowy Korczyn. U jednego z moich w akcie ślubu było napisane, że był ochrzczony w parafii nowomiejskiej i znalazłem go w parafii Nowy Korczyn. Może per analogiam Stary Korczyn to parafia staromiejska?? Gdyby tak, to w Genbazie są urodzenia stamtąd od 1797:

metryki.genbaza.pl/genbaza,list,58763,1
 Pewnie jednak nie, bo Sokolniki są w pobliżu Lelowa. Wygląda na to, że jeśli ksiąg nie ma w samej parafii, to nie ma ich nigdzie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #39402 przez Karolina Siewierska-Paulewicz
Replied by Karolina Siewierska-Paulewicz on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Pierwszy raz natrafiłam na tamte rejony, bo póki co wszyscy byli ze Zdowa i bliskich okolic. Więc nie mam doświadczenia.
Starego Korczyna nie biorę pod uwagę chyba niestety, Sokolniki, Lelów, Staromieście - to wszystko jest właśnie niedaleko Zdowa, więc brałam te rejony w 1 kolejności. W skrócie - ojciec Józefa Siewierskiego, Marcin, był karbowym w Sokolnikach, natomiast sam Józef mieszkał w Zdowie, ale w akcie ślubu przedstawił akt urodzenia z parafii staromiejskiej (więc jego akt ur. na próżno mi szukać).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu - 4 lata 2 tygodni temu #39404 przez Michał Makuch
Replied by Michał Makuch on topic Księgi parafialne z Lelowa Staromieścia.
Przesyłam kilka informacji na temat parafii w Staromieściu :
www.diecezja.kielce.pl/parafie/staromiescie-wniebowziecia-nmp

w genbazie jest kilka ksiąg, ale inny zakres czasowy:
metryki.genbaza.pl/genbaza,list,122225,1  

Wydaje mi się, że wpisów metrykalnych wczesniejszych, które Panią interesują mozna próbować szukać w ksiegach Lelowskich, (niestety UMZ z Lelowa są mocno zdekompletowane).  Dla pewności mozna skontaktowac się z AD w Kielcach czy do ich zasobu dołączono jakies akta ze Staromieścia. 
Ostatnia4 lata 2 tygodni temu edycja: Michał Makuch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie