Szukam wszystko o rodzinach: Chmiel, Kardas.

Więcej
15 lata 6 miesiąc temu #651 przez Ireneusz Chmiel
Replied by Ireneusz Chmiel on topic Odp:Szukam wszystko o rodzinach: Chmiel, Kardas.
Witam polhoh,
Odpowiadając na zadane pytanie muszę stwierdzić, że raczej nie.
Chociaż w ostatnim czasie otrzymałem mnóstwo listów z Polski
o rodzinie Kardas. Muszę to wszystko uporządkować i znaleźć jakieś ogniwo łączące to w logiczną całość. Wszystko dotyczy rodziny Kardas która to mieszkała bądź mieszka w Truskolasach, Borze Zapilskim, Zamłyniu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 2 miesiąc temu #798 przez Ireneusz Chmiel
Replied by Ireneusz Chmiel on topic Odp:Szukam wszystko o rodzinach: Chmiel, Kardas.
Witam serdecznie,

Po czasie milczenia w końcu coś mogę napisać. Otóż otrzymałem kilka informacji na temat rodziny Kardas. Chcę się nimy podzielić, ponieważ nie mogę znaleźć połęczenia do Antoniny
Kardas, Ewy Kardas, Petroneli Chmiel (zd.Kardas).

Info 1.- Adam Kardas ur.1863 r. Małżeństwo 1897. Wszystkie dzieci rodziły sie w parafii
Rędziny.
Info 2.- Antoni Kardas ur.21.05.1910 zm.04.02.1987r.
Babcia Maria Kardas jest osobą 90-letnią i niewiele pamięta.
Ojciec dziadka również Antoni ( który zmarł 04.12.1950r żył 73 lata. -ur około 1877r)
miał dwie żony.
Z pierwszą żoną czyli Anną ( która zmarła 16.04.1920r ,żyła 37 lat. – ur.około 1883r)
miał 6-cioro dzieci: Hanna, Maria, Józefa, ww.Antoni, Józef i Stanisław.
Z drugą żoną Józefą ( która zmarła 20.09.1964r żyła lat 73. – ur-około 1891r.) miał
trzech synów: Stacha, Władysława i Mieczysława.
Info.3.- Dołączona fotografia jest ze ślubu Ewy Kardas która wyszła za mąż za Andrzeja
Bolinger.
Na zdjęciu widoczne są też: Antonina Kardas, Petronela Kardas, Antosia Kardas i dziadek Kardas (niestety imię jest mi nieznane).

www.bildserver.net/thumb.php?id=188447385

Wszystkie inne postacie nie są mi znane. Jeżeli ktoś z Państwa rozpoznaje kogoś lub też może coś powiedzieć o tej fotografii proszę o informację.
Info.4.- Ewa Kardas ur.09.04.1900 zm.24.04.1938. Miała 3 córki (z pierwszego małżeństwa):
Bronisławę, Stanisławę i Władysławę. Chciałbym otrzymać więcej informacjii na
temat Andrzej Bolinger.
Po śmierci Andrzeja Bolingra Ewa wychodzi ponownie za mąż za Jan Sośniak z
którym to ma jeszcze pięcioro dzieci (Gertruda, Juzef, Rudolf, Zygmunt, Alfons)

Poszukuję informacjii na temat Antoniny Kardas, jej męża, jej rodziców i rodziców męża, ich dzieci. Jak również wszystkiego o Antosi Kardas (2 córka Antoniny Kardas).
O Ewie i Petroneli Kardas posiadam informacje.
Poszukuję informacjii na temat Gertruda, Juzef, Rudolf, Zygmunt, Alfons Sośniak.
Poszukuję również informacjii na temat rodziny Chmiel i Wręczycki. Rodziny te zamieszkiwały i zamieszkują w miejscowościach: Kochcice, Lubecko, Ciasna, Sieraków, Kochanowice, Glinica, Lubliniec. Np. Andrzej Chmiel, Anastazja Chmiel, Alojz Chmiel, Elizabet Chmiel, Maria Chmiel, Anna Chmiel, Ignatz Chmiel, Jakob Chmiel, Aleksander Chmiel, Lukas Chmiel.
Być może wiecie państwo coś o nazwisku Salkaj (z Gierałtowic).
Gdybyście państwo cokolwiek wiedzieli o ww. rodzinach proszę o informację.
Chciałbym rownież podziękować tym wszystkim którzy przesyłali mi informacje na temat poszukiwanych przeze mnie osób.
Serdecznie pozdrawiam
Ireneusz Chmiel<br><br>Edytowany przez: graf54, w: 2009/03/01 15:21

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 1 miesiąc temu #814 przez Wawrzyniec Gerlach
Replied by Wawrzyniec Gerlach on topic Odp:Szukam wszystko o rodzinach: Chmiel, Kardas.
Witam serdecznie.
Na temat rodziny Kardasow w Piotrkowie Trybunalskim chcialbym potwierdzic ze sa tam jeszcze i zyja. Moja mama jest z domu Kardas ur. w Piotrkowie. Jej ojcem byl Stanislaw Kardas. Co do zawodu prawnika to nic mi na temat tego nie wiadomo. Corka Stanislawa, Wanda byla zona prawnika Przybylowskiego.
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Chmiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 1 miesiąc temu #823 przez JUSTYNA KARDAS
Replied by JUSTYNA KARDAS on topic Odp:Szukam wszystko o rodzinach: Chmiel, Kardas.
Witam. Ja również pochodzę z rodziny Kardasów i poszukuję wszystkiego na temat rodu Kardasów. Mój ojciec to Józef Kardas. Wiem, że pochodził z Wierzeji Piotrków Trybunalski. Jego ojciec miał na imię Jan, matka Józefa.
The following user(s) said Thank You: Ireneusz Chmiel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 1 miesiąc temu #825 przez Błażej Pawlica
Replied by Błażej Pawlica on topic Odp:Szukam wszystko o rodzinach: Chmiel, Kardas.
Witam. Nieoczekiwanie przekaz funkcjonujący w mojej rodzinie jako legenda, odnośnie rodziny w PT, nabiera kolorków... szkoda tylko, że nie mam na tyle czasu, żeby cokolwiek więcej, niż wiem, sprawdzić w AP... szkoda, że w AP nie ma happy hours w soboty, czy w jakiś dzień min. do 18 ;)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 1 miesiąc temu #827 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp:Szukam wszystko o rodzinach: Chmiel, Kardas.
Witam!

W środy AP czynne do 17.00.
No i jest jeszcze Archiwum Diecezjalne.

pozdrawiam

Jacek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie