Miejscowość Błaszczyki, poszukiwania genealogiczne przodków

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19827 przez J K R

Agnieszka Filipek napisał: A jeszcze taki link w temacie:

www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=245&id=6111


Sporo informacji lecz artykuł napisany chaotycznie, bez jakiejś chronologii i z błędami co do dat, ilości domów, mieszkańców.

Panie Andrzeju w artykule jest określony właściciel - "dobra apanażowe rosyjskich następców tronu"

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Agnieszka Filipek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19832 przez Agnieszka Filipek
W Słowniku Geograficznym (1900 r.) znalazłam jeszcze taką króciutka wzmiankę:
Błaszczyki - alias Blachownia, folwark, powiat częstochowski, gmina Dźbów, parafia Konopiska, ma 8 domów, 8 mieszkańców (!), 200 morg.

Aga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19833 przez Andrzej Rogóyski
Rzeczywiście artykuł napisany nieszczególnie, dziękuję JKR za podpowiedź czyje były te dobra - czyli można przyjąć, że pracodawcą mego dziadka był
Mikołaj II!!!
Pozdrawiam
Andrzej R.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19834 przez Andrzej Rogóyski
Dziękuję Pani Agnieszko za poradę, rzeczywiście znalazłem metrykę urodzenia mego ojca. Teraz, mając nr, łatwo będzie zamówić skan w Archiwum, bo może dowiem się jaki był status dziadka w tym folwarku Błaszczyki. Natomiast nie udaje się w wyszukiwarce znaleźć metryk sióstr ojca: Janiny (1894) i Henryki
(1899).
Szukałem tej miejscowości w Słowniku Geogr. z 1880, ale tam w ogóle nie jest wymieniona. A dębu niestety nie widziałem, nigdy tam nie byłem, ale wyobrażam sobie jak jest wspaniały.
Pozdrawiam
Andrzej R.
The following user(s) said Thank You: Agnieszka Filipek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19845 przez Agnieszka Filipek
Tak faktycznie w serii głównej Słownika Błaszczyków nie ma. W 1990 r. wydano dwa tomy dopełnienia do Słownika i tam znalazłam wyżej cytowaną wzmiankę.

Pozdrawiam, Aga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19846 przez Agnieszka Filipek
Panie Andrzeju a ja znalazłam i Janinę i Henrykę! :) Proszę pamiętać, że w aktach stanu cywilnego jest bardzo dużo błędów, a nazwiska są często przekręcane. Weszłam na listę parafii, wybrałam odpowiedni rocznik i Janina figuruje jako Rogulska, a Henryka jako Rogojska. Proszę sobie zerknąć.

Pozdrawiam jeszcze raz, Aga.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie