Miejscowość Błaszczyki, poszukiwania genealogiczne przodków

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19804 przez Agnieszka Filipek
W sumie to bardzo bliskie sąsiedztwo :) Jednak "wieść gminna" nie taka zła...

Pozdrawiam i będę wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące Błaszczyków

Aga F.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19807 przez Agnieszka Filipek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19810 przez Andrzej Rogóyski
Dziękuję jeszcze raz za podpowiedź - niestety pan Pręcikowski nie odpowiada na telefon, a w nadleśnictwie nie mają kogoś kto zajmowałby się sprawami historycznymi. Ale innymi sposobami udało mi się już co nieco dowiedzieć o Błaszczykach.
Pozdrawiam
Andrzej Rogóyski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19811 przez Andrzej Rogóyski
Podziękowania dla JKR i Pani Agnieszki za ciekawe informacje. To szczęśliwe zrządzenie losu, że akurat dziś ukazał się artykuł o Wręczycy, z którego wynika, iż Błaszczyki były jednym z jej folwarków. Na mapie WIG z 1933 r., podobnie jak tej przysłanej przez JKR, widać rzeczywiście tylko leśnictwo i kilka zabudowań, zapewne folwarcznych. Czyżby jeszcze potem przekształciło się to w wieś? Nie wiadomo tylko czyją własnością były pod koniec XIX w.
te dobra.
A czy może ktoś wie co oznaczało pojęcie "nomenklatura" w kontekście tych własności ziemskich jak Wilczydół, Blachownia?
Pozdrawiam wszystkich, którzy dodali coś do tematu Błaszczyki
Andrzej Rogóyski
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Agnieszka Filipek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19825 przez Agnieszka Filipek
A proszę bardzo :) też jestem zainteresowana tematem. Mój dziadek - Józef Zacharski- również urodził się w Błaszczykach, ale trochę później, bo w 1913 roku :) Babcia natomiast przeprowadziła się tam razem z rodzicami i rodzeństwem z okolic Kłobucka, w międzywojniu. To właśnie moja babcia wspominała, że czworaki folwarczne były "za dębem". Nie wiem czy się Pan orientuje, że w Błaszczykach, tuż za niedawno wybudowanym kościołem rośnie kilkusetletni, niesamowity dąb. Jest on zresztą pomnikiem przyrody :) Stanowił wtedy dla babci punkt odniesienia :)

Pozdrawiam, Aga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19826 przez Agnieszka Filipek
Pani Andrzeju proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę indeksów metrykalnych na tej stronie swoje nazwisko pisane przez "j" i znajdzie Pan namiary na akt urodzenia swojego taty. W 1895 r. Błaszczyki rzeczywiście należały jeszcze pod parafię w Konopiskach, natomiast w 1913 roku była to już parafia Blachownia.

Jeszcze raz pozdrawiam, Aga

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie