Środula

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #26330 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Pani Jolanto serdecznie dziękuje za odpowiedź. Zastanawiam się czy to nie za wcześnie na USC ale myślę ze wchodzi w grę Sosnowiec bo zmarł w Niemcach a to dzisiaj Ostrowy Górnicze. Przejrzałam całe akty Będzina i Musialicy zamieszkiwali Małobądz ale czy on z tych?
Chciałam jeszcze podzielić się dobrą wiadomością ze znalazłam zgon Jakoba Puty w USC Sosnowiec - akt z Sielca - szpitala - jako stały mieszkaniec gminy Wierzbno - pół roku po zgonie zony Agnieszki z Musialików.
Pozdrawiam serdecznie - może w końcu sprawa się wyjaśni tak jak z Jakobem.
Tak jeszcze sobie myślę ze może rozszerzyć poszukiwania do roku 1826 czyli do 30 roku życia?

ruta55
Ostatnia7 lata 10 miesiąc temu edycja: Magdalena Rutkowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #27202 przez Artur Żak
Replied by Artur Żak on topic Środula
Witam
Rodzina Musialików to jedna z rodzin mieszkających na Środulce (nie mylić ze Środulą). Wg. spisu rodzina Musialików to Włościan Ojciec Bartłomiej Musialik i żona Maryanna Błasik i kolejno urodzone dzieci: Wawrzyn Musialik urodzony 1827 roku, Urszula Musialik urodzona 1833 roku oraz Konstancja urodzona w 1835 roku.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #27203 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Witam !
Ja poszukuję aktu urodzenia, ślubu i zgonu Jana Musialika.Z tego co posiadam wynika ze:
1.Jego zona Ewa Musialik z domu Frydrychowicz ur w Pustkowiu Sławków 1796 r a zmarła w 1870 w Kolonii Reden
2. z aktu ślubu ich syna Łukasza Musialika ,,Łukaszem Musialikiem, katolikiem, kawalerem lat 27 liczącym, synem Jana zmarłego w Niemcach i Ewy z Frydrychów Musialikowej w Dąbrowie zamieszkałej, wdowy wyrobnicy – w Niemcach parafii Gołuny (Gołonóg) urodzonym, w Dąbrowie zamieszkałym żołnierzem nieograniczenie urlopowanym''Łukasz Musialik zm w Będzinie w 1907 roku
3. Dzieci Łukasza Musialika rodziły się w Dąbrowie bo jego żona Marianna z Lisów stąd pochodziła.
4. Moja prababcia Agnieszka z domu Musialik córka Łukasza ur się w Dąbrowie w 1858, zmarła 1915 akt pochodzi z parafii w Zagórzu a zmarła w Środuli.
5. Drugi syn Jana Musialika i Ewy Frydrchowicz - z aktu slubu ,,Wincentem Musialikiem młodzianem katolikiem lat 24 mającym górnikiem w Kolonii Dąbrowa zamieszkałym w Gołonogu urodzonym synem Jana Musialika i Ewy z Frydrychów małżonków w Kolonii Dąbrowa zamieszkałych''dzieci z dwóch jego małżeństw rodzą się w Kolonii Reden.Nie wiem kiedy zmarł.
Nigdy nie byłam w tych okolicach wiec nie wiem gdzie Środula i Środulka - jaka różnica.
Proszę o wytłumaczenie.
Otrzymałam pisma z AP w Katowicach że nie odnaleziono aktu ślubu w Sławkowie i zgonu w Niemcach Jana Musialika. Nie wiem czy podałam dobry zakres poszukiwań. Co by Pan proponował - może jeszcze raz napisze o akty ur synów bo ich nie posiadam. Pozdrawiam serdecznie Magdalena

ruta55
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Magdalena Rutkowska od.
The following user(s) said Thank You: Artur Żak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27240 przez Artur Żak
Replied by Artur Żak on topic Środula
Pani Magdaleno zacznę niejako od końca. Środulka to najstarsza część obecnej dzielnicy Środula i dzisiaj już formalnie nie istnieje, funkcjonuje natomiast tylko w dokumentach i przekazie ustnym starszej części mieszkańców obecnej Środuli.
Jestem autorem książki opisującej historię jednej z dzielnicy Sosnowca - Środuli, pt: "Środula - historia zapomnianej dzielnicy 1612-1970". Aktualnie pisze kolejną publikacje w tym samym temacie, jednak tym razem staram się opisać również rody które jako pierwsze zasiedlały Środulkę, można powiedzieć te które ją w zasadzie zbudowały.
Dlatego jestem żywo zainteresowany rozwikłaniem początków rodu Musialików ze Środulki i również szukam w archiwach śladu ich bytności. Informację które opisałem w moim pierwszym poście, będą umieszczone w kolejnej publikacji która pojawi się w przyszły roku. Jak najbardziej pomogę Pani w odszukaniu korzeni. Czy mogła by Pani informacje opisane w powyższych punktach rozpisać w formie drzewa genealogicznego. Zapraszam również do kontaktu mailowego artur.zak(małpa)vp.pl
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27249 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Dziękuję za odpowiedź. Odpiszę na poczcie. Pozdrawiam Magdalena

ruta55

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #29835 przez Magdalena Rutkowska
Replied by Magdalena Rutkowska on topic Środula
Panie Arturze w dalszym ciągu poszukuję aktu ślubu i zgonu Jana Musialika. Żona Ewa Frydrchowicz lu Frydrych ur w Sławkowie. Nic nie znaleziono w AP Katowice. Mam pytanie czy działa już AA w Sosnowcu ? Jeżeli tak czy ma Pan jakieś namiary ? nie udało mi się tam dodzwonić.
Jak tam Pana książka? Pozdrawiam Magdalena Tuminska

ruta55

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie