Błeszyńscy

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39418 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Błeszyńscy
Pani Honorato !!!
Uważnie przeczytałem informacje zamieszczone przez Panią w tym temacie, przede wszystkim te kierowane do mnie.
Zauważyłem, że dwukrotnie wymieniła Pani parę małżeńską Józef Błeszyński i Marianna Stobiecka. Wydaje mi się, że "moja Róża" jest ich dzieckiem. Jeśli może Pani podać trochę wiadomości na ich temat lub podpowiedzieć, gdzie szukać tych informacji, to bardzo proszę.
Czy mogłaby Pani pokusić się weryfikację załączonych wcześniej przeze mnie dokumentów?
Moje pytanie brzmi, czy akt ślubu Marcelego Błeszyńskiego, akt ślubu Kazimierza i Róży oraz akt zgonu Kazimierza dotyczą tych samych osób.
Z wymiany myśli między doświadczonymi genealogami dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak "Genealogia Minakowskiego" i inne podobne źródła. Ja, jako "żółtodziób 69+" nie przerabiałem jeszcze tych pojęć. Nie wiem, jak do tych źródeł dotrzeć. Proszę o wybaczenie mi zadawanie być może naiwnych pytań.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39422 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Błeszyńscy
Pani Honorato !!!
Już wiem. Aby zajrzeć do "Genealogii Minakowskiego" należy się zalogować. Aby to zrobić trzeba wykupić abonament.
Pewnie niebawem to zrobię, bo dla przodków warto wydać część emerytury. Będę musiał zdecydować abonament, czy maseczki i rękawiczki. Myślę, że przodkowie wygrają. 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39423 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Błeszyńscy
Panie Andrzeju !!!
Cały czas mam wątpliwości, czy "mój" Kazimierz umarł krótko po ślubie z Różą, czy w 1818 roku, bo znalazłem zgon Kazimierza Błeszyńskiego w okolic Radomska z tego roku.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39431 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Błeszyńscy
Podzieliłem się tylko moja hipotezą odnośnie  odczytania tego konkretnego dokumentu, w którym nie podano imienia ojca panny młodej. Aktu ślubu  Ludwika ( w parafii  Radomsko) sprawdzić nie mogłem. Skan od pani Honoraty przesadza sprawę.  
Strona Minakowskiego jest pomocna, zaglądam (tylko w wersji bezabonamentowej) bowiem lubię  szukać "na własną rękę"), sprawdzam podawane źródła . 
A że mam bardzo archaiczny sprzęt, nie  mogę buszować po metrykach dostępnych w sieci. 
I jeszcze jena kwestia "pro domo sua" - wymieniłem Wolę Grzymalina , bo między t,ą parafia a parafią w Łękińsku  w XVIII w. ( nie w XIX, gdy w Łękińsku powstał nowy kościół) zachodziły jakieś relacje natury kompetencyjnej (miejsce zamieszkania proboszcza)..    
The following user(s) said Thank You: Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39439 przez Janusz Wejmann
Replied by Janusz Wejmann on topic Błeszyńscy
Rozpatruję ślub Kazimierza i Róży (pokazałem skan), a tak naprawdę nie wiem, czy to oni byli rodzicami Marcellego.
(skan ślubu Marcellego też pokazałem). Czy można jakoś i gdzieś upewnić się , czy właściwych rodziców poszukałem Marcelemu?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39445 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Błeszyńscy
Panie Januszu.
Moim zdaniem znalazł Pan właściwych rodziców Marcelemu.
W momencie ślubu w 1787r ,Kazimierz mieszka w Widawce / par. Kodrąb /. Jednym ze świadków jest Jan Błeszyński.
Pierwsze dzieci Kazimierza i Róży rodzą się w Widawce. Następne w Wiewiórowie, Woli Jedlińskiej, Długie / Marcel - według aktu ślubu/  Kazimierz umiera  u brata stryjecznego Jana Błeszyńskiego w Dobryniu. Akt zgonu sporządzony jest w par.Bąkowa Góra, ale kopia przesłana została do par. Lgota, do której należała wieś Długie.
Róża urodziła się w 1751r w Biestrzykowie / par. Chełmno / jako córka Jana i Zuzanny Błeszyńskich. W 1757r w Biestrzykowie rodzi się jej siostra Katarzyna, która w 1777r w Sulmierzycach wychodzi za mąż za Wincentego Strzeleckiego.
W 1820r we wsi Długie umiera Michalina Justyna Tekla lat 25 córka Kazimierza i Róży, urodzona w Woli Jedlińskiej.
Zgon zgłasza mąż Antoni Błeszyński i brat cioteczny Ludwik Strzelecki / Ludwik to syn Wincentego Strzeleckiego i Katarzyny Błeszyńskiej / 
       Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Janusz Wejmann

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie