Wojna rosyjsko - japońska 1904 - 1905

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #1909 przez Monika Kobyłkiewicz
Replied by Monika Kobyłkiewicz on topic Odpowiedź:Wojna rosyjsko - japońska 1904 - 1905
Mój pradziadek Piotr Smoliński ur. w 1882 roku równiez brał udział w tej wojnie. Tylko tyle wiem z przekazów rodzinnych.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 11 miesiąc temu #2083 przez Wiesław Tomczak
Replied by Wiesław Tomczak on topic Odpowiedź:Wojna rosyjsko - japońska 1904 - 1905
Niedwno dowiedziałem się, że mój pradziadek z okolic Biłgoraja też brał udział w tej wojnie. Powołany do armii carskiej z planowanych 25 lat spędził tam około 5 lat.

Jego podróz na wschód odbyła sie jednak koleją przez Irkuck. Spotkał zarówno tam jak i w Mandżurii mieszkających tam od dawna Polaków, którzy przyjęli ich bardzo skromnie ale wyjątkowo gościnnie.

Nie wiem czy było to w okolicach Irkucka czy tez w Mandżurii ale. jedną z niewiele historii jakie słyszałem o pradziadku to to, że bardzo posmakowała mu lokalna potrawa z żab. Do wielkiej beczki z rozpalonym żarem wrzucano wiadro żab i po chwili wyciągano z niego pieczone kawałki - z których tylko udka nadawły się do spożycia.

jeśli ktoś ma jakieś listy nazwisk to prosiłbym o sprawdzenie czy gdzieś tam nie przewija się nazwisko Dziduch.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2573 przez Anna Ramin
Replied by Anna Ramin on topic Odpowiedź:Wojna rosyjsko - japońska 1904 - 1905
a i mój pradziadek na 100% brał udział w tej wojnie, był w stopniu oficera ale nie wiem czy w trakcie wojny czy awansowali go już po tej wojnie. Podobno, czego nie jestem pewna był w zaopatrezniu. Nazywał się Zygmunt Ramin i pochodził z Czechowa(kieleckie) Czy możecie mi pomóc? czy znacie jakieś źródła biorących udział w tej wojnie z kieleckiego? pozdrawiam i nie ukrywam, że liczę na podpowiedzi:)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2577 przez Zdzisława Rajczyk
Replied by Zdzisława Rajczyk on topic Odpowiedź: Wojna rosyjsko - japońska 1904 - 1905
Moj dziadek Franciszek Rajczyk był rownież na wojnie rosyjsko japońskiej,wrocił do swojej wsiChoroń z Rosji pieszo!.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #2581 przez Tomasz Kukuła
Replied by Tomasz Kukuła on topic Odpowiedź: Wojna rosyjsko - japońska 1904 - 1905
Kontynuując temat służby wojskowej chciałbym zapytać o spis poborowych rocznik 1901. Chodzi mi konkretnie o sprawdzenie informacji o moim dziadku Franciszku Kukule mieszkającym koło Konopisk. Z tego co słyszałem to dziadek w czasie wojny polsko-bolszewickiej "walczył pod Piłsudskim" a jego jednostka przez jakiś czas przebywała w Toruniu, była to ponoć jednostka artyleryjska.

Czy znacie jakieś opracowania na temat działań wojennych w tym okresie?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #2606 przez Adam Sieradzki
Replied by Adam Sieradzki on topic Odpowiedź: Wojna rosyjsko - japońska 1904 - 1905
Do listy uczestników wojny rosyjsko-japońskiej 1905 roku należy dopisać mojego dziadka Adama Sieradzkiego urodzonego w Cielętnikach. Wg ustnych przekazów, dziadek walczył w mędzy innymi Mandźurii skąd dostał się do niewoli japońskiej. Po powrocie ożenił się z moją babcią Franciszką pochodzącą z Borzykówki.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie