Aktualnie indeksowane parafie.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 3 lata 10 miesiąc temu #40142 przez Wanda Paleczny z d. Gazda
Replied by Wanda Paleczny z d. Gazda on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam. Kiedy należy  spodziewać się  indeksacji ksiąg metrykalnych dla parafii Truskolasy rocznik 1919 ?
Ostatnia3 lata 10 miesiąc temu edycja: Wanda Paleczny z d. Gazda od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40147 przez Beata Haras
Replied by Beata Haras on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam,
Chciałam zapytać gdzie mogę znaleźć indeksy do urodzeń z 1901 r z Koziegłów.

Z poważaniem
Beata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #40149 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Dzień dobry,
indeksy urodzeń 1901 z Koziegłów znajdują się na   www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X...=2115410&cat=1963623

Pozdrawiam
Teresa 
The following user(s) said Thank You: Beata Haras

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40538 przez Izabela Biś
Replied by Izabela Biś on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Witam !

Wysłałam indeksy zgonów parafii Kłobuck za lata 1838-1847.
W roku 1847 ilość zgonów była ok. trzy razy większa niż w latach poprzednich (840). Czyżby epidemia ? Niestety w aktach nie ma informacji o przyczynach zgonu.

Będę kontynuowała indeksację kolejnych roczników z tej parafii zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem :
- urodzenia od 1878 w górę,
- małżeństwa od 1888 w górę,
- zgony od 1848 w górę

Iza
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Krzysztof Kucharski, Krzysztof Barcikowski, Jan Karkutkiewicz, Rafał Molencki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #40560 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Głód spowodowany tzw.  zarazą ziemniaczaną w Europie ( grzyb o nazwie Phytophtora infestans. Zjawisko opisane. Zaczęło się w Irlandii , ok. milion ofiar. Ponadto pandemia cholery 1847 - 1851. W Wielkiej Brytanii w 1848r.  zmarło 53 tys. ludzi. , we Francji najgorszy odsetek zgonów w 1849 r. .
The following user(s) said Thank You: Izabela Biś, Małgorzata Flis /Cieśla/

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #40781 przez Janusz Kowalski
Replied by Janusz Kowalski on topic Aktualnie indeksowane parafie.
Dzisiaj przesłałem do Administratora, P Szymona Grucy zbiór "Parzymiechy UMZ 1808 - 1856.xls" z prośbą o wpisanie do biblioteki Indeksów metrykalnych. Jednocześnie powinno to spowodować zastąpienie zbioru o tej samej nazwie, który znajduje się w bibliotece od 10 maja br.
W trakcie indeksowania kolejnych lat jednocześnie wprowadzałem drobne korekty i uzupełnienia w poprzednich latach. Wprowadzenie nowej powiekszonej wersji uaktualni zawartość zbioru.
Prośba!
Ponad półtora roku temu P. Izabela Biś wysłała do Admina zbiór "Kłobuck M 1828 - 1837" , rozumiem, że w celu umieszczenia w bibliotece. Nie potrafię odszukać tego zbioru. Czy istnieje możliwość wpisać ten zbiór .
I jeszcze jedna prosba.
Przejrzałem kilka zbiorów z biblioteki i przypomniała mi się prośba P Szymona Grucy, którą umieścił ponad rok temu:
"Szymon Gruca
Przy okazji mam gorącą prośbę do indeksujących. Proszę o:- zapisywanie każdej informacji w osobnej komórce (czyli np. imię osobno,
nazwisko osobno),
- nieoddzielanie poszczególnych lat pustym wierszem,
- zapisywanie poszczególnych lat w jednym arkuszu, nie w kilku.
Dziękuję"Ja dodałbym do tego - jeśli jest więcej imion, to drugie i kolejne imiona wpisywać w kolejnej kolumnie oddzielając spacją, nie przecinkiem.
Z poważaniem
Janusz Kowalski

jansz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie