Parafia Koziegłówki

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7041 przez Witold Mizerski
Replied by Witold Mizerski on topic Parafia Koziegłówki
Przypuszczam, że Tomasz i Maryna z Osieka mieli jeszcze w maju 1679 roku syna Antoniego, ale zapisano ich wtedy nie pod nazwiskiem Młynarz, ale Grzybowski. Mało prawdopodobne, by w tym samych czasie w Osieku (a nawet w całej parafii) mieszkały dwie pary "Tomasz+Maryna/Marianna". Obstawiam też Floriana Grybowskiego z maja 1694 roku, syna Tomasza i Marianny. W pliku, który jakiś czas temu indeksowałem (można go ściągnąć), można sobie ustawić chrzty według imion rodziców i wydaje się, że istnienie dwóch par typu "Tomasz+Maryna/Marianna" w tym samym czasie w Osieku (i nawet w całej pafarii) jest praktycznie niemożliwe. Czyli to musiała być jedna para. Młynarz = Grzybowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7042 przez Witold Mizerski
Replied by Witold Mizerski on topic Parafia Koziegłówki
trochę za szybko pisałem. W parafii oczywiście były inne pary "Tomasz+Maryna", ale w Osieku pewnie tylko jedna.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7043 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Parafia Koziegłówki
Dziękuję za podpowiedź. Zaraz to sprawdzę. Szukając innych przodków, tym razem o nazwisku Wrona, zauważyłem że nazwisko Młynarz występuje w Księgach do samego końca.Jeśli wystąpi gdzieś naprzemiennie z Grzybowskimi to będzie potwierdzać powyższą teorię. Swoją drogą zastanawiam się czy z którymś z forumowiczów mam już wspólnych przodków skoro sięgam kilkoma liniami tak daleko wstecz. W każdym razie bardzo dziękuję za podpowiedź. Podobny problem mam z nazwiskiem Juda. Mam Melchiora Juda, któremu dzieci rodzą się od 1698 do 1713. Nazwisko pojawia się sporadycznie powyżej tych lat lecz Melchiora nie znalazłem.
Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7044 przez Witold Mizerski
Replied by Witold Mizerski on topic Parafia Koziegłówki
Zerknąłbym w pliku zindeksowanym na pary rodziców o imionach "Melchior+Agnieszka". Jedna jest ciekawa - M i A Juda ze Starej Huty 1704, i M i A Kowal bez miejscowości, 1712 (czy. Może tutaj jakiś trop? Ale Kowali niestety jest mnóstwo. I jeszcze "Wojciech+Helena" w Lgocie - dwa razy jako Juda, raz może Kuzacek (Kurzak?). Może gdyby były zindeksowane urodzenia sprzed 1642 albo najstarsze śluby, to by się dało jeszcze na coś natrafić? Zamierzałem ten okres indeksować, ale nie mam możliwości wybrać się do Częstochowy w najbliższym czasie.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7046 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Parafia Koziegłówki
Faktycznie kombinacje imion się powtarzają. Jednak mój Melchior urodzić się powinien w latach 1660-1680( to taka maksymalna rozpiętość). Nazwisk dzieci z tym imieniem urodzonych w tych latach niestety nie potrafię powiązać z Juda. Podobnie jest z Tomaszami w latach 1640-1670( Maksymalna rozpiętość lat urodzenia Tomasza Młynarza).Nawet jeśli przypiszę jakieś nazwisko do Młynarza lub Judy to brak Melchiora czy Tomasza.Przydałyby się jakieś inne źródła z tamtego rejonu.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za zainteresowanie
Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 4 miesiąc temu #7048 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Parafia Koziegłówki
Witam! Poszukuję aktów zgonów i aktów ślubów z Koziegłówek z lat 1873 do 1875r. i aktów zgonu po 1886r do 1910r.

Pozdrawiam Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie