Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19892 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Witaj Karolina.. Proponuję zwracać się po imieniu, jak to w rodzinie.. Szczegóły linii Klimków są w moim temacie: "Klimek Michał i Marianna zd. Kasprzyk". Uzyskałam tam link do aktu ślubu nr 21/1882. Pradziadek miał wtedy 25 lat, czyli ur. się w 1857r. a prababcia 20 lat, czyli urodziła się w 1862. Nie znam pełnych dat urodzenia ani dat śmierci. Pochowani w Przybynowie. Jest tylko grób prababci (ten na zdjęciu). Grób pradziadka zniknął.. Chciałabym załatwić wspólną tabliczkę nagrobną. Pokazują się w Myheritage powiązania gałęzi w naszych drzewach.. Może masz jakieś stare zdjęcia.. Pozdrawiam Cię

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19907 przez Karolina Trzepizur
Replied by Karolina Trzepizur on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Wszelkie zdjęcia w moim posiadaniu niestety sięgają tylko do moich pradziadków -Franciszka i Katarzyny. Dziwna sprawa ale więcej zawsze wiedziałam np. o Rozalii Bubel niż o rodzeństwie Ojca Dziadka czyli Franciszka. Może dlatego, że Rozalia była ukochaną Babcią Dziadka Eugeniusza... w czasie okupacji jako dziecko jeździł do Prusicka (tam mieszkali wtedy po chleb, mleko itp.oczywiście że te wyjazdy zagraniczne musiały się wryć w pamięć. Ale zupełnie nie kojarzę nic o Twoim Dziadku. A takie bliskie pokrewieństwo, przecież to Wuj Eugeniusza. Gdzie spędzał wojnę?

Muszę wybrać się do Ciotki, córki drugiego z dzieci Franciszka,może będzie coś więcej wiedzieć.3 tygodnie temu zmarł jej ojciec, Stanisław, i wszelkie pamiątki zapewne są pod jej pieczą.
muszę zmykać do pracy... mój mail zoso@wp.pl może będzie łatwiej ☺
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19936 przez Karolina Trzepizur
Replied by Karolina Trzepizur on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
znalazłam właśnie brata Twojego i mojego pradziadka :) Stanisław Horoba - bo tak ówczesny ksiądz zapisywał nazwisko Horoba (tak samo było napisane w innych miejscach przez tego księdza, a nie ma nigdzie Choroba, następny ksiądz pisał już poprawnie przez CH) brat Jana i Franciszka, syn Stanisława Choroba i Rozalji z d. Bubel.
akt zgonu nr 59/1929
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-266-116...,363253601,363411001
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19940 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Inaczej mówiąc nasi dziadkowie byli braćmi stryjecznymi.. Mój pradziadek Jan ur. się w 1860, ślub w 1884 - nie wiem, kiedy zmarł.. Czy masz daty Franciszka, Twojego pradziadka? Stanisław (1872-1829) - chyba był najmłodszy.. A ja znalazłam wczoraj prapradziadków i wzmiankę o praprapra... w linii Kasprzyków.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #19959 przez Karolina Trzepizur
Replied by Karolina Trzepizur on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Tak właśnie - stryjeczni bracia :) nie używałam tego nazewnictwa bo spotkałam się z tym, że w różnych regionach różnie pokrewieństwo się nazywa (dużo znajomych z północnej części kraju nie wie co to brat cioteczny ...:)) a oprócz tego że rzadko bywasz na ziemi częstochowskiej to nie wiem gdzie teraz mieszkasz.

Najmłodszy był mój pradziadek Franciszek. urodził się 24 listopada 1883 w Nowej Wsi. Zmarł w 1940, zamordowany w Twerze pochowany na cmentarzu wojennym w Miednoje. Długo go szukaliśmy ale w zasadzie wszystko jest już wiadome, odnaleziono go na listach katyńskich, dokumenty były w mogiłach zbiorowych. Zanim został odnaleziony został uznany za zmarłego postanowieniem sądu w 1977 r., takie czasy były, że nikt nie wymawiał słowa Katyń. u Nas w rodzinie wszyscy wiedzieli... dopiero w nowej Polsce oficjalne dokumenty powstały i tu akurat mam pewność. Jest wymieniany w księdze policyjnej (był policjantem w Częstochowie przed wojną, dlatego wywieziony do obozu). Jeśli Cię interesuje ten temat mam trochę dokumentów książek etc. Franciszek był sporo młodszy, nie wiem jak to się stało że znalazł się w Częstochowie i co rodzeństwo wtedy robiło. Twój pradziadek został w Nowej Wsi czy też wyjechał? Dzieci Franciszka też były zamieszane w wojnę, tu już wiem dużo bo to Dziadek i wujowie :)
ślub z Katarzyną z d. Wójcik w 1911, mam akt ślubu więc i rodzice pewni :)
Praprapra (ale może o wcześniejszych mówisz) też mam w drzewie -Michał Klimek ur w 1858 i Marianna Marcjanna Klimek z d. Kasprzyk ur 1862 -->ich rodzice to odpowiednio Jan Klimek i Agata z d. Ptak, a rodzice Marianny Marcjanny to Ignacy Kasprzyk i Marianna z d. Duda. Czyli mamy 4 pokolenia wstecz od Ciebie.
Nazwisko Duda powtarza się jako świadkowie przy narodzinach chrzcinach itp. jeśli podasz mi swój email zaproszę CIę do drzewa - bo nie wiem co teraz widzisz :)

właśnie znalazłam akt zgonu Twojego pradziadka Jana Choroby dn. 26.06.1916 lat 55
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-267-117...,363253601,362560801
Załączniki:
Ostatnia8 lata 8 miesiąc temu edycja: Karolina Trzepizur od. Powód: uzupełnienie
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19966 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Przez kilka dni nie będę miała laptopa. Odpiszę po powrocie. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie