Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39227 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Nie w Mstowie, tylko w domu nr 13 w Mysłowie w parafii Koziegłówki, jak mówi wyszukiwarka, trzeba czytać powoli i dokładnie :-)

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...363421901&cc=2115410
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39229 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Sama nie wiem, skąd się wziął ten Mstów.. Na kartce mam zapisany Mysłów! Chyba byłam wkurzona tą zmianą miniatur w profilach. Są brzydkie! Te poprzednie, nawet jeżeli nie było zdjęcia - to wyglądały dostojnie i tajemniczo.. Na szczęście Ty nie przepuścisz żadnej niedokładności - i to mi się podoba!
A ten Jerzy  - to jednak nie z mojej linii.. Zmarł w 1816 a temu naszemu jeszcze w 1824r. urodziła się córka Katarzyna. Gdybym to dokładnie przeanalizowała, tak jak radzisz - nie byłoby pytania.. Jak zwykle masz rację, trzeba czytać powoli, dokładnie oraz myśleć i analizować! Dzięki Rafał..

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu - 4 lata 1 miesiąc temu #39230 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
[td]1912[/td] [td]Przybynów[/td] [td]Zaborze[/td] [td]65[/td] [td]Jan[/td] [td]Choroba Stanisław[/td] [td]Klimek Marianna

[/td]
Nie mogę wykasować tego linku z wyszukiwarki.. Czyżby ten Jan Choroba - to nieznany starszy brat mojej Mamy..? Chyba nie ma skanu.
Ostatnia4 lata 1 miesiąc temu edycja: Danuta Mucha(Czarnecka) od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39231 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Tu się urodził Jan i natychmiast został ochrzczony z wody (baptismus ex aqua) :

szukajwarchiwach.pl/8/268/0/-/29/skan/fu...7d7D7YSQWndz0jjsWv1w

ale umarł w wieku trzech minut (naprawdę tak napisano - tri minuty ot rodu):

szukajwarchiwach.pl/8/268/0/-/29/skan/fu...6FfMKyazW75FlPKH4VkA

A tu masz ślub rodziców 26 VI 1911 z adnotacjami o ich śmierci na marginesie:

szukajwarchiwach.pl/8/268/0/-/27/skan/fu...wf-OPeDkOTOrXHgzescw
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #39232 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Stanisław Choroba - mój dziadek z Nowej Wsi Żareckiej
Wielkie dzięki, Rafał.. To dlatego, że Jan zmarł zaraz po urodzeniu - rodzeństwo o nim nie wiedziało. Po nim urodziły się 3 córki, syn
Władysław i jeszcze 3 córki. Najstarsza córka ur. się w 1913, rok po
Janie. Odwiedzałam ich w wakacje. Pozostały tylko
zdjęcia i wspomnienia.. Dzięki Tobie będę mogła uzupełnić drzewo.
No i już wiem, skąd się wziął ten Mstów.. Sąsiednie wpisy  w wyszukiwarce obok Jana - są właśnie z Mstowa..
Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie