Przodek

  • Sławomir Wojnarowski
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #26149 przez Sławomir Wojnarowski
Replied by Sławomir Wojnarowski on topic Przodek
Bardzo dziękuję Panu!!! Staram się zebrać maksymalnie dużo danych dotyczących moich przodków. Dzięki Państwu otwiera się przede mną inny świat... dlatego zależy mi bardzo na rzetelnych i kompletnych informacjach i dlatego szukam danych o dalszych przodkach: rodziców Mikołaja i Agnieszki, i ich rodziców i tak dalej z datami / miejscami urodzin i zgonów.. To są przodkowie mojego dziadka, ojca mojej mamy Jana Kleszcza ur w 1905 w Częstochowie, chrzest w kościele sw Zygmunta. Wojciech Maciąg i Karolina Morawiec są moimi pradziadkami ze strony matki mojej mamy, Stanisławy Kleszcz z d. Maciąg i też mi zależy na podobnych danych jak przy rodzie Kleszczów. Pozdrawiam bardzo, Sławomir Wojnarowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #26177 przez Izabela Wrona
Replied by Izabela Wrona on topic Przodek
U mnie w drzewie występuje Paulina Kleszcz (są też zapisy Apolonia Kleszcz). Czy ma Pan u siebie taką osobę?

tibbie
The following user(s) said Thank You: Sławomir Wojnarowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Sławomir Wojnarowski
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #26185 przez Sławomir Wojnarowski
Replied by Sławomir Wojnarowski on topic Przodek
Apolonia Kleszcz, to może być córką Macieja Kleszcza, brata mojego pradziadka Jakuba Kleszcza urodzonego w 1877 w Mzurowie. Jeżeli tak, to bardzo proszę o więcej danych. Czy ma Pani więcej informacji o Paulinie? rodzice, miejsce urodzenia, daty? Być może jest powiązana z drugim bratem Jakuba, Józefem Kleszczem. Poszukuję również danych Jędrzeja Kleszcza i jego żony Zofii z Sztuków, rodziców Jędrzeja i jeżeli to jest możliwe wcześniejszych krewnych. Pozdrawiam,

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Sławomir Wojnarowski
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 10 miesiąc temu #26186 przez Sławomir Wojnarowski
Replied by Sławomir Wojnarowski on topic Przodek
W uzupełnieniu chciałbym dodać: Jędrzej Kleszcz, ur. ok. 1770-1780 we Zdowie. Poszukuję również informacji o Wiktorii Makieła ur. ok 1850 r w Dąbrownie i jej mężu Franciszku Kuta ur. ok 1850 w Niegowie lub Dąbrownie; Teresie Zadros ur. ok 1815/20 w Mzurowie? jej mężu Stanisławie Musiał ur. ok 1815/20.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #26191 przez Piotr Słabosz
Replied by Piotr Słabosz on topic Przodek
Witam!!
Poniżej kilka linków do FamilySearch z aktami osób, których Pan poszukuje.

Maciąg Wojciech urodził się w Niegowie 31.03/12.04.1872 r. Jego rodzicami byli Jan Maciąg l. 32 i Urszula z Kucharskich l. 29 (często podany wiek odbiega od wieku rzeczywistego, co widać przy Wojciech - wg aktu małżeństwa z 1893 r. miał się urodzić w 1875 r. Jest 1872 r.). Akt 36:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GPW...3D2115410&cc=2115410

Rodzice Wojciecha pobrali się w Niegowie 18.09.1864 r., akt 16:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9PW...3D2115410&cc=2115410

Morawiec Karolina urodziła się 2.11.1866 r. w Mzurowie. Akt 120:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GPW...3D2115410&cc=2115410

Jej rodzice Wincenty Morawiec i Franciszka z Waniochów (Waniachów), wdowa po pierwszym mężu Szymonie Jaworskim, pobrali się w Niegowie 24.10.1859 r. Akt 23:

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GPW...3D2115410&cc=2115410

Dzięki temu, że księgi z Niegowy zachowały się niemal w komplecie, poszukiwanie przodków w tej parafii daje bardzo wymierne efekty. Ja dotarłem do początków XVII wieku. Niestety we Włodowicach, a zwłaszcza w Staromieściu nie jest tak dobrze.

Postaram się dotrzeć do innych poszukiwanych przez Pana osób (wymienionych wyżej).

Pozdrawiam
Piotr
The following user(s) said Thank You: Sławomir Wojnarowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #26201 przez Izabela Wrona
Replied by Izabela Wrona on topic Przodek
U mnie ojcem Pauliny jest Tomasz Kleszcz. Wciąż nie mam pewności czy Apolonia to Paulina. Muszę jeszcze poszukać czy mamy jakąś wspólną gałaź.

tibbie
The following user(s) said Thank You: Sławomir Wojnarowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie