Szukaj informacji o moim dziadku i babci

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #14561 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Szukaj informacji o moim dziadku i babci
Jeśli ktoś z Forumowiczów spotkał się w swoich poszukiwaniach z wsią BATKOWICE na Szląsku Pruskim (taka inf. była zawarta w akcie mał. z 1849r. ( familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-24...,364410401,364423201 ) proszę o POMOC w imieniu Pana Daniela mieszkającego we Francji, który odnalazł swoje korzenie w okolicach Białej i Przystajni
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14562 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Szukaj informacji o moim dziadku i babci
Są trudności ze znalezieniem miejscowości Batkowice. załączam link do identyfikacji miejscowości w rejonie Opola: www.genealogienetz.de/reg/SCI/ortsliste/kreis_Oppeln-d.html

Tutaj można znaleźć Stare Budkowice. Natomiast Siołkowice tutaj są zapisane jako Stare Siolkowice.

Następna wyszukiwarka podpowiada zindeksowane osoby. Kokotów i Gburków też można tam znaleźć jako zindeksowanych.
gedbas.genealogy.net/

Pozdrawiam,
Ireneusz
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #14563 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Szukaj informacji o moim dziadku i babci
Mr Daniel

Il est probable que le village ou est ne votre ancetre c`est BUDKOWICE STARE i SIOLKOWICE STARE,dans les environs de OPOLE.
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #15014 przez Daniel GBUREK
Replied by Daniel GBUREK on topic Szukaj informacji o moim dziadku i babci
Bonjour
je viens de vous lire. Pouvez-vous me donner plus d'informations sur les Gburek de votre arbre généalogique. je vous donnerai des informations sur mon arbre si cela vous interesse.

merci d'avance
cordialement Daniel


Tekst przetłumaczony automatycznie

witam
  Właśnie przeczytałem. Czy możesz dać mi więcej informacji na Gburek swoje drzewo genealogiczne. dam wam informacje o moim drzewie, jeśli jesteś zainteresowany.

z góry dziękuję
Z poważaniem Daniel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #15080 przez Daniel GBUREK
Replied by Daniel GBUREK on topic Szukaj informacji o moim dziadku i babci
Bonjour
je viens de vous lire. Pouvez-vous me donner plus d'informations sur les Gburek de votre arbre généalogique. je vous donnerai des informations sur mon arbre si cela vous interesse.

merci d'avance
cordialement Daniel


Tekst przetłumaczony automatycznie

witam
Właśnie przeczytałem. Czy możesz dać mi więcej informacji na Gburek swoje drzewo genealogiczne. dam wam informacje o moim drzewie, jeśli jesteś zainteresowany.

z góry dziękuję
Z poważaniem Daniel

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #15081 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Szukaj informacji o moim dziadku i babci
Księgi parafialne parafii Stare Budkowice są osiągalne tylko w kancelarii tej parafii. Rozmawiałem z Księdzem Proboszczem tej parafii, gdy szukałem swoich przodków, i usłyszałem, że pewna część ksiąg parafialnych została zniszczona przez Armię Czerwoną podczas II Wojny Światowej. Usiłują rekonstrukcję tych ksiąg, ale proponuję kontakt mailowy lub telefoniczny. Mam wrażenie, że w tej parafii jest tylko jeden ksiądz, zatem odpowiedź może trochę potrwać.
www.parafia-budkowice.pl/
i dalej kontakt

Podaję inny link (śluby):
www.wrighthistory.org/sitebuildercontent...erfiles/brinnitz.pdf
Strona 5, 15 Jun 1898, Joseph Gburek, lat 30, pochodzenie Lubnian, dzisiaj Łubniany (14 km od Starych Budkowic).

Mam kontakt z pewnymi osobami z tego regionu (Brynice, Łubniany i Murów) i wypytam o rodzinę Gburek w tej okolicy.

Czy posługuje się Pan angielskim? Mogę pisać po angielsku, a osoby z okolic Brynicy zapewne po niemiecku - to jest regionu z językiem polskim i niemieckim.

Pozdrawiam,

Ireneusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie