Prośba o tłumaczenie

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38704 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Prośba o tłumaczenie
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...954718601&cc=2115410
Był jeszcze Czarnecki Antoni - świadek na ślubie 13.06.1742. Może to brat tego Stanisława, który w tym samym roku też był świadkiem? Tylko ten był z Osin.
Prośba o przetłumaczenie tego aktu.
Pozdrawiam.......Danuta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #38710 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Prośba o tłumaczenie
To nie jest akt ślubu, tylko chrztu Anny, córki Michała i Teresy Kucharzów. Chrzestnymi byli Ur. Antoni Czarnecki i  Katarzyna Doruchowska z Osin. Doruchowscy byli dzierżawcami Osin w XVIII wieku. Z tego wpisu nie wynika, że Antoni był z Osin, napisano tak tylko o Katarzynie. A wg wyszukiwarki Antoni Czarnecki był mężem Anny, z którą miał syna Kacpra Wojciecha ochrzczonego (w obecności aż czworga  - dwie pary - bardzo znacznych rodziców chrzestnych, po łacinie patrini wymienieni na końcu tego aktu) 20 II 1735 w kościele w Żarkach, ale na marginesie zapisano, że Czarneccy byli z Jastrzębia w parafii koziegłowskiej:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...363418301&cc=2115410

I jeszcze w 1740 ochrzczono ich bliźnięta: Aleksego i Konstancję, ale to już w Koziegłowach.
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: Rafał Molencki od.
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38711 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Prośba o tłumaczenie
Super informacje! Dzięki.. Wiem, że w Jastrzębiu była jakaś rodzina. Powiedziała mi o tym kuzynka, że obok grobu jej rodziców Jana( brata mojego taty) i Marii Czarneckich jest grób kuzyna wujka z Jastrzębia - też Jana i Marii. I nawet będąc niedawno w Poraju sfotografowałam te dwa groby..
Znalazłam jeszcze jeden akt z 9.08.1744r. i jak zwykle mam prośbę o przetłumaczenie.
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...954718601&cc=2115410
Pozdrawiam serdecznie..........Danuta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38712 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Prośba o tłumaczenie
Tu mamy chrzest Heleny, c. Szymona i Katarzyny Góraków z Łyśca, a chrzestnym są Ur. Józef Czarnecki, żołnierz pułku S.R. (nie wiem, co ten skrót oznacza) i Ur. Katarzyna Gruszecka, panna z Łyśca. Zapewne to kolejny brat lub bratanek.
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu - 4 lata 2 miesiąc temu #38715 przez Danuta Mucha(Czarnecka)
Replied by Danuta Mucha(Czarnecka) on topic Prośba o tłumaczenie
Dzięki.. Mój tato - też Józef, wiele lat później..
Jeszcze jedna prośba o tłumaczenie.. 13.07.1761
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7...954718601&cc=2115410
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...954718601&cc=2115410 - Marianna, pierwsze dziecko Jana i Ewy Czarneckich z 8 IX 1761.
I jeszcze ślub Jana i Ewy Czarneckich z 12..? 1761  www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...954718601&cc=2115410
Dobranoc..
Ostatnia4 lata 2 miesiąc temu edycja: Danuta Mucha(Czarnecka) od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #38719 przez Rafał Molencki
Replied by Rafał Molencki on topic Prośba o tłumaczenie
13 VII 1761  chrzest Małgorzaty Tekli, córki Józefa i Marianny Czarneckich z wsi Nierada. Chrzestni: Ur. Antoni Markiewicz z dworu poczeszyńskiego i Barbara Mękawska z Jasnej Góry

8 IX 1761 Marianna, c. Jana i Ewy [tu] Cerneckich z wsi Zawisna. Chrz. Walenty Sładowski i Małgorzata S(z)ymcikówna z Poczesnej. - tu ewidentnie zapisujący mazurzył, czyli  w miejsce sz, cz, ż wymawiał s,c,z. To jedna z cech charakterystycznych gwary małopolskiej

12 V 1761  ślub Jan Czarnecki z wsi Poczesna + Ewa Markówna z wsi Zawisna, po trzech zapowiedziach w kolejne niedziele przed ludem zgromadzonym na nabożeństwach w obecności świadków Pawła Kazimiercioka i Krzysztofs ?Curasa z Zawisnej i innych. Jak widać z powyższego, córeczka urodziła się w niecałe 4 miesiące po ślubie

Nie jest wymieniona pozycja społeczna tych Czarneckich, co może ale nie musi oznaczać, że to jednak inna rodzina. O Antonim, Stanisławie i Józefie jednak pisano, że są Generosi (Urodzeni).
The following user(s) said Thank You: Danuta Mucha(Czarnecka)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie