Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7636 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Ok. Dziecko w 1909r. to już coś.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7637 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Tomku przeszukałem notatki . Wiktorii z d. Musialik bardzo swego czasu szukałem, bo tak właśnie nazywała się moja PrapraBabcia ( po mężu Cesarz).Ja miałem określone ramy czasowe w których mogła urodzić się moja Wiktoria, ale z tego co napisałeś to ten sam okres. Mam nadzieję, że wśród poniższych odnajdziesz swoją PrapraBabcię .

1. Wiktoria c.Piotra i Agnieszki r. w 1870r. akt 211
2. Wiktoria c. Andrzeja ur. 1871r. akt 79
3. Wiktoria c. Marcina? ur. 1874r. akt 277
4. Wiktoria c. Piotra i Mari z d. Zemła. ur.1883r. akt 247 ( Ta jest moja:) - więc odpada.
5. Wiktoria c. Marcina i Stefanii z d. Madej ur. 1886r. akt. 269
6. Wiktoria c. Ignacego ur. 1892r. akt. 125 - ta chyba za młoda

Niestety nie znam rosyjskiego. Tłumaczyli mi znajomi. Natomiast dość dokładnie wszystko przejrzałem i raczej więcej Wiktorii w tym okresie nie było.

Pozdrawiam Damian
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7641 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Działo się we wsi Koziegłówki 19.04.1887r. o godzinie czwartej po południu. Zjawił się Jan Bańka 45l. chłop-kolonista zamieszkały we wsi Markowice, w towarzystwie świadków Jana Noszczjuka 40l. i Jana Froch 30l. chłopów-kolonistów zamieszkałych w Markowicach, i okazał nam dziecię płci męskiej i powiedział że urodziło się ono we wsi Markowice dzisiejszego dnia (19.04.1887r.) o godzinie szóstej rano z jego żony Wiktorii z Walów 30l. Chłopcu temu na chrzcie świętym odbytym dnia dzisiejszego, odprawionego przez księdza wikarego Michała Wrońskiego, dano imię Wojciech, a rodzicami jego chrzestnymi zostali Antoni Gajdziak i Zuzanna Kurżak.
Akt ten okazany i świadkom przeczytany, przeze mnie tylko został podpisany. Ksiądz Tomasz Pawłowski.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7642 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Jan Noszczjuka to Jan Noszczyk - też popularne nazwisko w tych stronach. Pozdrawiam Teresa
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7643 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Bardzo dziękuję Pani Teresie, Panu Jarosławowi i Panu Damianowi za poświęcony mi czas.
Przy okazji natrafiłem na malutki problemik ;) Założyłem sobie, że jeżeli np:. Wojciech Bańka urodził się w 1887 roku i jego ojciec miał wtedy 45 lat to jeżli 1887-45=1842 wyjdzie mi data urodzenia Jana (ojca). Odszukałem ten rocznik w metrykach i nie znalazłem nikogo takiego jak Jan Bańka. Na czym polega problem??? Czy to ja robię coś źle? ;) Jaki jest więc najbardziej skuteczny sposób na odnalezienie kolejego pokolenia wstecz?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7644 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Działo się we wsi Koziegłówki 29.06.1893r. o godzinie dwunastej w południe. Zjawił się Piotr Grochowina 34l. chłop, czeladnik?? zamieszkały we wsi Rzeniszów w towarzystwie świadków Jana Kani 35l. i Wojciecha Kuwaka?? 45l. chłopów-kolonistów zamieszkałych we wsi Rzeniszów i okazał nam dziecię płci żeńskiej, i powiedział że urodziło się ono we wsi Rzeniszów dnia dzisiejszego (29.06.1893r) o godzinie czwartej rano z jego żony Józefy z Grabińskich 28l. Dziecku temu przy chrzcie świętym dnia dzisiejszego odprawionym przez księdza Tomasza Pawłowskiego dano imię Marianna a rodzicami jego chrzestnymi zostali Jan Kann?? i Marianna Kuwak.
Akt ten okazany i świadkom przeczytany, przeze mnie tylko został podpisany. Ksiądz Tomasz Pawłowski.

Na marginesie jest adnotacja. Niestety nie umiem całej rozczytać:
Marianna Grochowina 3 sierpnia 1913 ??? w Myszkowie zaślubiła Józefa Wasza??. ??? ??? ??? Ks ???

Pozdrawiam
J.Ż.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie