Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8731 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Bardzo dziękuję Pani Tereso za okazaną pomoc.

Pozdrawiam gorąco
Tomek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8762 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Tomku, może przydatne będą informacje z genealogii nieelektronicznej i nie z aktów pisanych po rosyjsku.
Twój krąg rodzinny to głównie parafia Koziegłówki czyli Stare Koziegłowy. W roku 1791 w parafii: Koziegłówki (301 osób), Mysłów (232) Winowno (101) Rzeniszów (74), Markowice (193) Stara Kuźnica (141), Lgota (330) Pińczyce (290), Koclin (27), Osiek (49), Pustkowie Pińczowskie (190), Huta Szklana (40), w młynach mieszkał0 37 osób - 7 Żydów w Pińczycach i jeden ewangelik magister pieca kuźniczego - tych pomijamy, bo Twoi to katolicy. Parafie sąsiednie: Mrzygłód, Żarki i Przybynów na wschodzie, Woźniki (na zachodzie- ale to już Śląsk (wówczas pruski), na południu Siewierz i także na zachód parafia Koziegłowy (miasto).
Jeśli masz twarde dowody, że rodzicami Marianny byli Piotr Grochowina i Józefa Tekla Grabińska , to mieszkali w Rzeniszowie w domu nr 4. Rodzice Piotra ur. w 1860r. to Antoni Grochowina (ur. 1828 - zm. 1901) i Wiktorii z Sapotów. Józefa Tekla Grabińska urodziła się w Lgocie. Piotr miał brata Jana(ur. 1857).
Nie podaję imion i nazwisk rodziców Antoniego, bo genealogia tylko wtedy sprawia przyjemność, gdy sami odkrywamy potrzebna dane.
Pozdrawiam.
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8763 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Ps
Co do rodziców chrzestnych Marianny- chodzi o Jana Kaima - to nazwisko charakterystyczne dla Rzeniszowa ( co potwierdzi Pani Teresa Łukasik), nazwisko Kania w księgach ludności tej wsi nie występuje; matka chrzestna to zapewne żona drugiego z wymienionych w dokumencie - nazwisko Kuwak jak najbardziej poprawne. W domu nr 6 mieszkał Wojciech Kuwak, jego żoną była Marianna( z Flaków).
Trzeba zatem przejrzeć elektroniczne akty ( biorąc poprawkę o rok w górę i w dół, bo wiek często określano w przybliżeniu) i może klocki się poukładają.
Wspomniany Wojciech Kuwak (1845 -1902).
Janów Kaimów mam dwóch, ale zapewne chodzi o syna Piotra i Marianny z Torbusów, mieszkającego w domu nr 21. Ów Jan urodził się w 1864, miał żonę Elżbietę z domu Walo. T
The following user(s) said Thank You: Teresa Łukasik, Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 tygodni temu #8768 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Witam! Tak zgadza się, nazwisko Kaim występuje w dużej mierze w Rzeniszowie ale też można odnotować w Lgocie i Koziegłówkach.
Pozdrawiam Teresa Łukasik

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #8828 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
Panie Andrzeju.
Bardzo Panu dziękuję za pomoc. Myślę, że dane i porady, o których Pan pisał okażą się bardzo przydatne.

Nazwisko Grochowina pojawia się w genealogii mojej mamy. Jej babka ojczysta Cecylia Kidawa zd. Walo była córką Józefa i Marianny z Grochowinów. I urodziła się właśnie w Rzeniszowie. Imiona i nazwiska rodziców mojej 2x prababki Marianny pozyskałem dzięki uprzejmości jej córki, a następnie potwierdziłem zamieszczonym już na tym forum aktem, myślę więc, że jest to raczej pewna informacja.

Wiem, że w genealogii liczy się 100%-owa pewność, więc będę się starał potwierdzić te dane.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 tygodni temu #8834 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Proszę o pomoc w tłumaczeniu.- Koziegłówki
PS
Mam jeszcze tylko takie małe pytanie. Do jakiej parafii należała wtedy Lgota?

Pozdrawiam i dziękuję.
Tomek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie